Polecamy Recenzje Przed premierą Publicystyka Warto zagrać Artykuły PREMIUM

Publicystyka

Źródło fot. Bethesda Softworks
i
Publicystyka 25 grudnia 2022, 13:51

14 szalonych teorii, które wymyślili fani gier

Granie to pasja – ta zaś skłania do analizowania ulubionych tytułów, a także snucia dziwnych, lecz ciekawych teorii. Raz mają one dużo sensu, a kiedy indziej rozpadają się w mgnieniu oka niczym domek z kart. Oto czternaście z nich.

Spis treści

Skyrim i Fallout 4 – jedno uniwersum

  1. Tytuły gier: The Elder Scrolls V: Skyrim / Fallout 4
  2. Gatunek: RPG
  3. Rok pierwszego wydania: 2011 / 2015
  4. Producent: Bethesda Softworks

Jeśli uważacie, że poprzednia teoria jest naciągana, uprzedzam, iż kolejna podnosi poprzeczkę jeszcze wyżej. Powstała bowiem koncepcja, według której serie The Elder Scrolls i Fallout dzielą jedno uniwersum. Społeczność wpadła na nią dopiero po premierze Skyrima oraz Fallouta 4, a konkretnie po odnalezieniu i porównaniu roślin znanych jako nirnroot i experiment NRT-0001 (tudzież glowleaf).

Ta pierwsza występuje w piątej odsłonie TES-a. Jest rzadkim składnikiem alchemicznym, który rośnie w pobliżu zbiorników wodnych, świeci, wydaje dziwny dźwięk i... bardzo przypomina pewnego przedstawiciela flory o nazwie experiment NRT-0001 z czwartego Fallouta. Ta roślina również jest bardzo rzadka, a co więcej powstała w laboratorium. Stworzył ją skryba Bractwa Stali, łącząc pewien korzeń znaleziony w pobliżu rzeki i inną nienazwaną roślinę. Dlatego też najwięcej sztuk tego zielska można znaleźć na statku Prydwen. Co ciekawe, początkowo Glowleaf służył do parzenia uzależniającej herbaty, jednak szybko zrezygnowano z tego pomysłu.

Czy jeden podobny „kwiatek” występujący w dwóch grach Bethesdy może stanowić podstawę do wysnucia tak szeroko zakrojonej teorii? Firma ta jest w końcu znana z wielokrotnego wykorzystywania tych samych zasobów. Fanom, którzy wierzą w tę koncepcję, zdaje się to jednak nie przeszkadzać. Ba, za nic wzięli nawet wypowiedź negującego ją Pete’a Hinesa – jednego z głównych marketingowców koncernu – twierdząc, że nie jest on deweloperem sensu stricto i nie ma co wierzyć jego słowom.

Zostało jeszcze 59% zawartości tej strony, której nie widzisz w tej chwili ...

... pozostała treść tej strony oraz tysiące innych ciekawych materiałów dostępne są w całości dla posiadaczy Abonamentu Premium

Abonament dla Ciebie

Hubert Śledziewski

Hubert Śledziewski

Zawodowo pisze od 2016 roku. Z GRYOnline.pl związał się pięć lat później – choć zna serwis, odkąd ma dostęp do Internetu – by połączyć zamiłowanie do słowa i gier. Zajmuje się głównie newsami i publicystyką. Z wykształcenia socjolog, z pasji gracz. Przygodę z gamingiem rozpoczął w wieku czterech lat – od Pegasusa. Obecnie preferuje PC i wymagające RPG-i, lecz nie stroni ani od konsol, ani od innych gatunków. Kiedy nie gra i nie pisze, najchętniej czyta, ogląda seriale (rzadziej filmy) i mecze Premier League, słucha ciężkiej muzyki, a także spaceruje z psem. Niemal bezkrytycznie kocha twórczość Stephena Kinga. Nie porzuca planów pójścia w jego ślady. Pierwsze „dokonania literackie” trzyma jednak zamknięte głęboko w szufladzie.

więcej

Najdziwniejsze teorie spiskowe związane z filmami i serialami
Najdziwniejsze teorie spiskowe związane z filmami i serialami

Filmy i seriale zwykle są dość oczywiste i zrozumiałe w swoim przekazie. Niektórzy jednak doszukują się w nich czegoś bardziej niezwykłego i celowo ukrytego! Stąd biorą się najdziwniejsze teorie spiskowe o znanych dziełach kina i telewizji.