Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 12 listopada 2004, 11:28

autor: Klecha

Zoo Tycoon 2 już w sprzedaży w Ameryce Północnej

Korporacja Microsoft Entertainment za pośrednictwem swojej strony internetowej poinformowała, że najnowsza edycja przebojowej strategii ekonomicznej stworzonej przez grupę developerską Blue Fang znalazła się właśnie na półkach sklepowych w Stanach Zjednoczonych i Kanadzie.

Korporacja Microsoft Entertainment za pośrednictwem swojej strony internetowej poinformowała, że najnowsza edycja przebojowej strategii ekonomicznej stworzonej przez grupę developerską Blue Fang znalazła się właśnie na półkach sklepowych w Stanach Zjednoczonych i Kanadzie.

Zoo Tycoon 2 już w sprzedaży w Ameryce Północnej - ilustracja #1

Podobnie jak w poprzedniej edycji w Zoo Tycoon 2 głównym zadaniem gracza jest wybudowanie i utrzymanie własnego zoo. Po raz pierwszy w serii akcja gry została ukazana w pełni trójwymiarowej szacie graficznej. Europejska premiera gry będzie miała miejsce w okolicach 26 listopada. W Polsce natomiast Zoo Tycoon 2 zostanie wydana przez firmę CD Projekt już 4 grudnia.

Zoo Tycoon 2 już w sprzedaży w Ameryce Północnej - ilustracja #2

Zabawę zaczniemy od zbudowania klatek dla zwierząt, oprócz tego będziemy musieli zadbać o obiekty rozrywkowe czy zwiększające atrakcyjność zoo (latarnie, ławki, ogrody, fontanny, stylowe mosty). Dzięki uproszczonemu interfejsowi gry łatwiej będzie można manipulować podległymi nam gruntami. Istotną rolę będą odgrywać także finanse zoo. Gracz musi mieć na uwadze wiele istotnych czynników, między innymi wysokość cen biletów czy pensji zatrudnionych pracowników.

Niezbędne będzie także odpowiednie zadbanie o należące do nas zwierzęta. Każde z nich będzie wymagać stałego nadzoru. Niezbędne będzie także zatrudnienie fachowego personelu - treserów, sprzątaczy, ochrony czy osoby rozbawiające odwiedzających zoo gości. W Zoo Tycoon 2 gracz będzie mógł także robić zwierzętom zdjęcia, które może wysłać na stronę internetową gry. Ciekawostką będą także tryby: Keeper Mode skupiający się na opiece i tresurze zwierząt oraz Guest Mode w którym wcielimy się w postać jednego z odwiedzających zoo gości.

Zoo Tycoon 2 już w sprzedaży w Ameryce Północnej - ilustracja #3

Amerykańska edycja Zoo Tycoon 2 otrzymała już całkiem dobre oceny w pierwszych recenzjach. Odpowiednio: ActionTrip: 79/100%, eToyChest: 85/100%, Game Zone: 8.3/10 oraz Yahoo! Games Domain: 8/10. Krytycy za plusy produkcji uznali ogromny wybór zwierząt i budynków do naszej dyspozycji, przyjemną i kolorową szatę graficzną, powalającą grywalność, sporą ilość niespodzianek czekających na odkrycie, lepsze samouczki dla początkujących graczy oraz większą ilość trybów rozgrywki. Za najważniejsze z dostrzeżonych wad uznano stosunkowo krótką kampanię oraz nagłe spowolnienia animacji, gdy zabawa toczy się na większych mapach.

Więcej informacji o Zoo Tycoon 2:

Encyklopedia Gry-OnLine

Galeria Gry-OnLine

Film z gry Gry-OnLine

Wiadomości Gry-OnLine

Oficjalna strona gry