Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 27 września 2011, 19:30

autor: Daniel "Soviet" Kłosiński

Znane nazwiska w angielskiej obsadzie The Elder Scrolls V: Skyrim

Bethesda ujawniła, kogo usłyszymy w angielskiej ścieżce dźwiękowej The Elder Scrolls V: Skyrim. Wśród znanych postaci znaleźli się między innymi Max von Sydow oraz Christopher Plummer.

Dopiero co pisaliśmy o znanych osobach, które użyczą głosu na potrzeby polskiej wersji The Elder Scrolls V: Skyrim. Dzisiaj poznaliśmy także nie mniej znamienitą obsadę, którą usłyszymy w oryginalnej, angielskiej ścieżce dźwiękowej.

Max von Sydow wcieli się w Esberna, jednego z ostatnich członków zakonu Ostrzy. Jego głos słyszeliśmy już w pierwszym zwiastunie gry. Sam aktor znany jest z filmów Ingmara Bergmana, ale także z produkcji takich jak Robin Hood czy Wyspa tajemnic. Kolejna znana z Hollywood postać to Christopher Plummer, którego ostatnio mogliśmy oglądać choćby w Parnassus: Człowiek, który oszukał diabła. W grze wcieli się on w Arngeira, mnicha należącego do zakonu Szarobrodych, którzy składają śluby milczenia... Miejmy jednak nadzieję, że Plummerowi przypadnie kilka ciekawych kwestii do wypowiedzenia.

Znane nazwiska w angielskiej obsadzie The Elder Scrolls V: Skyrim - ilustracja #1

Max von Sydow w Robin Hood (2010)

Zaangażowano także Joan Allen, którą fani kina akcji powinni kojarzyć jako Pamelę Landy, w którą wcieliła się w dwóch filmach z trylogii Bourne'a. Jej postać, Delphine, to kolejny reprezentant Ostrzy. Usłyszymy też Lindę Carter (grała Wonder Woman w latach siedemdziesiątych) oraz sporo mniej znanych nazwisk, takich jak Michael Hogan (Saul Tigh w Battlestar Galactica, kapitan Bailey w Mass Effect), Vladimir Kulich (Trzynasty wojownik), Claudia Christian (Babylon 5), Diane Louise Salinger, Renee Victor czy George Coe.

Premiera The Elder Scrolls V: Skyrim już 11 listopada, także w naszym kraju. Gra ukaże się na trzech platformach sprzętowych: Xbox 360, PlayStation 3 oraz PC. Wspomnianą polską wersję językową przygotowuje Cenega. Gracze, którzy zdecydują się na grę na pececie będą mogli wybrać pomiędzy polską i angielską ścieżką dźwiękową. Posiadacze kopii konsolowych będą musieli zadowolić się tą drugą opcją.