Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 14 listopada 2008, 08:54

autor: Jiker

Złote Left 4 Dead

Left 4 Dead jest tegorocznym oczkiem w głowie firmy Valve Entertainment. Świadczą o tym choćby liczne wiadomości, które w ostatnim czasie pojawiają się na łamach naszego serwisu. Dzisiaj pragniemy Was poinformować, że najnowsze dzieło powstałe w oparciu o silnik graficzny Source osiągnęło fazę złota, czyli ukończono jego produkcję.

Left 4 Dead jest tegorocznym oczkiem w głowie firmy Valve Entertainment. Świadczą o tym choćby liczne wiadomości, które w ostatnim czasie pojawiają się na łamach naszego serwisu. Dzisiaj pragniemy Was poinformować, że najnowsze dzieło powstałe w oparciu o silnik graficzny Source osiągnęło fazę złota, czyli ukończono jego produkcję.

Złote Left 4 Dead - ilustracja #1

Z tej okazji ta część graczy, która zdecydowała się na złożenie przedpremierowego zamówienia za pośrednictwem Steama otrzymała możliwość wcześniejszego zaopatrzenia się w dzieło Valve (tzw. Pre-Load). Firma zdecydowała się na to ze względu na prawdopodobne kolejki i niskie transfery, które będą następstwem szturmu graczy na usługę w chwili światowego debiutu gry, do którego dojdzie 18 listopada. Pobrana wcześniej, cyfrowa wersja gry zagości na dyskach twardych i będzie spokojnie czekać na sygnał ze strony producenta, który w chwili wybicia godziny zero ściągnie blokadę i umożliwi wszystkim zainteresowanym rozpoczęcie bitwy z zombiakami.

Z informacji podawanych przez Valve wynika, że Left 4 Dead jest najlepszą pod względem liczby zamówień przedpremierowych grą wydaną przez twórców Steama. Drugie w tym zestawieniu Orange Box zostało przez nią wyprzedzone o ponad 60%. Wszystko wskazuje więc na to, że L4D będzie jedną z najlepiej sprzedających się pecetowych produkcji bieżącego roku. Z uwagi na fakt, że zagrają w nią także posiadacze Xboxa 360 ma szanse na wysokie miejsce również w zestawieniach multiplatformowych.

Złote Left 4 Dead - ilustracja #2

Bitwa z zombiakami, o której wspomnieliśmy dwa akapity wyżej, będzie zapewne bardzo emocjonująca. Do tej pory wskazywać na to mogły relacje prasowe, pełne pochlebnych słów, a także filmy i zwiastuny prezentujące rozgrywkę (w tym 26-minutowy gameplay zamieszczony w serwisie Voodoo Extreme). W ostatnim czasie gracze sami mogli się przekonać, że Left 4 Dead to kawał porządnego kodu. Stało się tak za sprawą publikacji wersji demonstracyjnej, która pierwotnie była dostępna jedynie dla tych osób, które zdecydowały się na złożenie zamówienia przedpremierowego na pełną edycję gry (demo będzie aktywne do 17 listopada). Uwadze graczy nie powinna umknąć informacja, w której postaraliśmy się dokładnie opisać dostępne w grze tryby rozgrywki. Wskazują one jednoznacznie, że nacisk w przypadku zabawy położony zostanie w sposób zdecydowany na współpracę.

Pudełkowe wydanie Left 4 Dead będzie dostępne w naszym kraju trzy dni później niż w Stanach Zjednoczonych, czyli 21 listopada, dzięki firmie Electronic Arts Polska. Za wersję przeznaczoną na Xboxa 360 będziemy musieli zapłacić 209,90 złotych, natomiast koszt pecetowej edycji wyniesie 139,90 złotych. W przypadku zakupu za pośrednictwem Steamu, pełna wersja będzie do dostępna pobrania 18 listopada dla wszystkich, bez względu na miejsce zamieszkania (cena to około 132 złotych).

Więcej o Left 4 Dead możecie dowiedzieć się z naszych zapowiedzi i Encyklopedii. Uwadze graczy pecetowych polecamy z kolei wiadomość poświęconą wymaganiom sprzętowym gry.