Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 29 września 2011, 10:20

autor: Sarge

Zapowiedziano Puss in Boots - grę na podstawie filmu Kot w butach

Z okazji zbliżającej się premiery filmu animowanego Kot w butach, firma THQ wyda na rynek grę Puss in Boots. Tytuł tworzony jest z myślą o PlayStation 3, Xboksie 360, Wii oraz DS-ie.

Firma THQ oficjalnie zapowiedziała grę Puss in Boots, tworzoną przez Blitz Games Studios na podstawie nadchodzącego filmu Kot w butach. Produkcja ukaże się na PlayStation 3, Xboksie 360, Wii oraz DS-ie.

Puss in Boots pozwoli wcielić się w tytułowego Kota w butach, który wcześniej wystąpił w kilku częściach popularnego filmu animowanego Shrek. Wydarzenia w grze będą miały jednak miejsce długo przed spotkaniem głównego bohatera z zielonym ogrem. Udostępniona informacja prasowa nie zdradza, czy dzieło Blitz Games Studios w stu procentach odwzoruje fabułę obrazu kinowego. Prawdopodobnie będziemy mieli do czynienia z odrębną historią, w której Kot w butach musi „oczyścić swoje imię”.

Tytuł ma oferować sporo akcji i walk z przeciwnikami. Bohater będzie kopał, wykonywał ciosy z obrotu, blokował uderzenia przeciwników, a także wyprowadzał specjalne ataki. Wiele wskazuje na to, że pojawią się również sekcje skradankowe, gdzie zwinny zwierzak wykorzysta swoje umiejętności bezszelestnego poruszania się.

Wersja na Xboksa 360 jest przygotowywana wyłącznie z myślą o kontrolerze Kinect. Posiadacze PlayStation 3 będą mogli wykorzystać do zabawy PlayStation Move, ale nic nie stanie na przeszkodzie, by ukończyć całą przygodę za pomocą zwykłego pada.

Zapowiedziano Puss in Boots - grę na podstawie filmu Kot w butach - ilustracja #1

Na Wii poczynaniami Kota w butach pokierujemy Nunchakiem, a pilotem wyprowadzimy ciosy. Kombinacje poszczególnych przycisków pozwolą na wykonanie specjalnych ataków. Edycja na DS-a najprawdopodobniej będzie się najbardziej wyróżniać od pozostałych. Twórcy mówią bowiem o zawarciu szeregu minigier, wśród których wymieniają bitwy taneczne w stylu flamenco.

Puss in Boots pojawi się w sklepach jesienią na wszystkich platformach sprzętowych. Firma THQ nie zdradziła dokładnej daty premiery, która ma się jednak zbiegać z oficjalnym debiutem filmu. W kinach będzie wyświetlany od 4 listopada (w Polsce dopiero na początku 2012 roku), więc w podobnym terminie powinna ukazać się gra.

Zapowiedziano Puss in Boots - grę na podstawie filmu Kot w butach - ilustracja #2
Zapowiedziano Puss in Boots - grę na podstawie filmu Kot w butach - ilustracja #3