Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 29 września 2011, 10:50

autor: Sarge

Gra o tron: Początek debiutuje w Polsce

Polski oddział firmy Ubisoft wydał na rodzimym rynku strategię Gra o tron: Początek. Tytuł jest oparty na motywach bestsellerowej sagi Pieśń Lodu i Ognia, autorstwa amerykańskiego pisarza George’a R. R. Martina.

Na polskim rynku debiutuje dzisiaj strategia Gra o tron: Początek. Na świecie znana jest pod nazwą A Game of Thrones: Genesis.

Produkcja została stworzona przez zespół Cyanide Studio, w Polsce znany przede wszystkim za sprawą serii Pro Cycling Manager, ale także stojącego na dość przyzwoitym poziomie przedstawiciela gatunku RPG akcji – Loki. Gra została wydana przez rodzimy oddział firmy Ubisoft w polskiej kinowej wersji językowej (z napisami).

Gra o tron: Początek debiutuje w Polsce - ilustracja #1

Tytuł cały czas dostępny jest w Sklepie GRY-OnLine w cenie 79,90 złotych. Alternatywą jest pobranie cyfrowej edycji za pośrednictwem serwisu Steam, ale nie jest to atrakcyjna oferta z punktu widzenia polskiego gracza. Produkcja Cyanide Studio kosztuje tam 39,99 euro (ok. 176 złotych) i jest dostępna w angielskiej wersji językowej.

Gra o tron: Początek to połączenie strategii czasu rzeczywistego i turówki osadzonej w świecie fantasy. Tytuł jest oparty na motywach bestsellerowej sagi Pieśń Lodu i Ognia, autorstwa amerykańskiego pisarza George’a R. R. Martina. Akcja produkcji rozpoczyna się na wiele stuleci przed wydarzeniami opowiedzianymi w książkach i ukazuje proces unifikacji Siedmiu Królestw. Wkrótce na łamach naszego serwisu przeczytacie recenzję gry.