Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 10 grudnia 2011, 12:55

autor: Adrian Werner

Zapowiedziano grę Doctor Who: The Eternity Clock

Mamy dobre wieści dla miłośników najsłynniejszego brytyjskiego serialu science-fiction. Studio Supermassive Games ogłosiło właśnie, że pracuje nad grą Doctor Who: The Eternity Clock, która wydana zostanie na pecety oraz konsole PlayStation 3 i PlayStation Vita.

Ostatnimi czasy licencja popularnego brytyjskiego serialu telewizyjnego Doctor Who coraz częściej wykorzystywana jest przez twórców gier. Studio Supermassive Games właśnie ujawniło, że jego kolejnym projektem będzie ?Doctor Who: The Eternity Clock. Na razie nie wiadomo za wiele na temat tej produkcji, poza tym, że trafi do dystrybucji elektronicznej na początku przyszłego roku w wersjach na PlayStation 3, PlayStation Vita oraz PC. Wypuszczono już pierwszy zwiastun, choć niestety nie zawiera on żadnych konkretów.

Gra opowie zupełnie nową historię, która powstała przy współpracy z zespołem odpowiedzialnym za scenariusze telewizyjnego pierwowzoru. Głosów postaciom użyczą aktorzy grający je w serialu, czyli Matt Smith i Alex Kingston. Studio Supermassive Games obiecuje realistyczną grafikę i animację stworzoną w oparciu o technologię motion capture.

Co ciekawe, poza Doctor Who: The Eternity Clock w przyszłym roku wydane zostaną jeszcze dwie kolejne nieujawnione do tej pory gry korzystające z tej licencji. Na razie nie wiemy niestety nic na temat tych projektów.

Zapowiedziano grę Doctor Who: The Eternity Clock - ilustracja #1

Warto przy okazji przypomnieć, że w produkcji znajduje się również MMO oparte na serialu Doctor Who. Gra wykorzysta model darmowy z mikropłatnościami, a pracuje nad nią studio Three Rings, znane z takich tytułów jak Spiral Knights czy Bang! Howdy. W zeszłym roku wydana została natomiast seria epizodycznych przygodówek opartych na tej licencji.