Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 24 stycznia 2012, 10:14

autor: Hed

Doctor Who: The Eternity Clock – premiera gry odbędzie się w marcu

Gra Doctor Who: The Eternity Clock zostanie wydana w marcu tego roku na PlayStation 3 oraz PlayStation Vita. Pecetowa wersja produkcji pojawi się później. Wydawca tytułu, czyli koncern BBC, opublikował pierwszy zwiastun, z którego wynika, że bohater znany z popularnego serialu powróci w platformówce.

Koncern BBC ujawnił oficjalną datę premiery gry Doctor Who: The Eternity Clock. Fani jednego z najbardziej znanych seriali na świecie będą mogli wcielić się w tytułowego bohatera w marcu tego roku. Produkcja zostanie wydana na PlayStation 3 i PlayStation Vita. Pecetowa edycja pojawi się nieco później. Wydawca wypuścił pierwszy zwiastun The Eternity Clock.

Do tej pory znaliśmy tylko ogólny zarys fabularny nowej gry. Opublikowany film wskazuje na to, że produkcja tworzona przez studio Supermassive będzie platformówką. Pojawią się w niej dobrze znane postacie, w tym jedenasty z kolei Doktor Who, grany w serialu przez Matta Smitha. Nie zabraknie też charakterystycznych wrogów: Daleków, Cybermenów, Silurian oraz Silence.

Na blogu PlayStation wyjaśniono, że deweloperzy gry mieli okazję poznać nowych wrogów Doktora Who, czyli rasę Silence. Graficy musieli stworzyć modele postaci przypominające pierwowzory. Okazało się jednak, że mogli oni wprowadzić kilka zmian, których nie dało się przeprowadzić na planie serialu. Studio Supermassive jest znane między innymi z gry Start the Party!.

Doktor Who to słynny podróżnik, który od kilkudziesięciu lat czuwa nad bezpieczeństwem Ziemi, przemierzając galaktyki, wymiary, czas i przestrzeń. Jego przygody oglądają miliony ludzi na całym świecie. Niedawno bohater pojawił się w grze przygodówkowej Worlds in Time. Doctor Who: The Eternity Clock jest jego kolejnym występem – miejmy nadzieję, że udanym.

  1. Doctor Who: The Eternity Clock na PlayStation Blog
Doctor Who: The Eternity Clock – premiera gry odbędzie się w marcu - ilustracja #1