Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikPrzygodoweWWW
Okładka Doctor Who: Worlds in Time (WWW)
OkładkaDoctor Who: Worlds in Time (WWW)

Doctor Who: Worlds in Time WWW

Doctor Who: Worlds in Time to bazująca na popularnym serialu s-f przeglądarkowa gra MMO, wyprodukowana przez studio Three Rings. Gracze kreują własnego awatara i starają się powstrzymać zagładę wszechświata, a także rozwiązywać problemy jego mieszkańców.

Przygodowe | seriale TV | podróże w czasie | przygodowe gry akcji

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Doctor Who: Worlds in Time Premiera WWW

14marca2012

producent: Three Rings Design wydawca: BBC Multimedia Strona oficjalna

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

28 lutego 2013 roku serwery gry zostały zamknięte i zaprzestano jej dalszego rozwoju.

Emitowany od 1963 roku na antenie telewizji BBC serial „Doctor Who” to światowy rekordzista w kategorii produkcji science-fiction, z liczbą odcinków oscylującą wokół 800. Niesłabnąca popularność marki spowodowała, że firma BBC World Digital Entertainment and Games zdecydowała się wypuścić przeglądarkową grę MMO, nawiązującą do przygód tytułowego doktora. Deweloping powierzono należącemu do koncernu SEGA studiu Three Rings, które w dorobku ma m.in. sieciową zręcznościówkę Spiral Knights (2011).

Rozgrywka w Doctor Who: Worlds in Time utrzymana jest w stylu przygodówki 2D, wzbogaconej o minigierki logiczne, elementy RPG oraz szereg funkcji społecznościowych. Gracze kreują własnego awatara, wybierając jedną z czterech dostępnych ras, określając płeć oraz detale wyglądu fizycznego. Następnie podejmują się szeregu misji zlecanych przez Władcę Czasu. W trakcie wykonywania zadań postaci odwiedzają lokacje doskonale znane fanom serialu, w tym chociażby planety Skaro i Messaline, Bibliotekę a także Nowy Nowy Jork. Do przemieszczania się pomiędzy nimi wykorzystywany jest Tardis, czyli wehikuł czaso-przestrzenny o wyglądzie policyjnej budki. Na jego pokładzie znajduje się również prywatny pokój, w którym bohaterowie mogą np. tworzyć nowe gadżety.

Większość akcji podejmowanych w grze, jak np. otwarcie zamka czy walka z przeciwnikiem, wymaga rozegrania prostej minigierki. W jej trakcie zdobywa się punkty doświadczenia, pozwalające rozwijać postać. Dodatkowo każda ukończona z sukcesem misja nagradzana jest losowymi przedmiotami i odpowiednią ilością monet, za które można np. kupić nowe elementy stroju albo udekorować swoją komnatę.

Odrębną walutę w Doctor Who: Worlds in Time stanowią Chronosy. Wydatkuje się je m.in. na misje oraz niektóre części garderoby. Ilość Chronosów do zdobycia w trakcie zabawy jest mocno ograniczona. Można je jednak dokupić dokonując mikropłatności.

Jak przystało na produkcję z gatunku MMO, gra nastawiona jest na rozgrywkę wieloosobową. Niektóre misje można wykonać tylko w zgranej, kilkuosobowej drużynie (np. jeden bohater zajmuje się otwieraniem zamka, a w tym czasie pozostali walczą z przeciwnikami), co zdecydowanie ułatwia i uatrakcyjnia zadanie. Nie brakuje także wewnętrznego czatu oraz innych funkcji społecznościowych.

Oprawa wizualna Doctor Who: Worlds in Time utrzymana jest w konwencji kreskówki 2D. Całość prezentuje się schludnie, choć nie zachwyca ani jakością animacji, ani pięknem detali. Tłem do wydarzeń na ekranie monitora jest muzyka inspirowana ścieżką dźwiękową serialu.

Tryb gry: massive online multiplayer  

Wymagania wiekowe Doctor Who: Worlds in Time: Odpowiednia dla każdego wieku.