Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość pozostałe 24 stycznia 2012, 09:38

autor: Kono

Stacja HBO planuje stworzenie serialu o twórcach gier niezależnych

Stacja HBO przygotowuje się do stworzenia serialu o twórcach gier niezależnych. Telewizyjna produkcja będzie bazować na filmie Indie Game: The Movie, a jej producentem ma zostać Scott Rudin, który w dorobku ma takie dzieła jak The Social Network, Moneyball, Prawdziwe Męstwo czy To nie jest kraj dla starych ludzi.

Stacja HBO przygotowuje się do stworzenia serialu podejmującego dosyć nietypową, jak na telewizyjne standardy, tematykę, bo opowiadającego o twórcach gier niezależnych. Produkcja ma bazować na filmie Indie Game: The Movie (premiera w tym roku), jednak skupi się bardziej na problemach i perypetiach deweloperów niezależnych tytułów, niż na samych produkcjach.

Pomimo tego, że serial jeszcze nie został zatwierdzony i nie wiadomo, czy pojawi się na antenie, to narosło już wokół niego wiele kontrowersji. Najpoważniejszą wywołał serwis Deadline, który poinformował, że produkcja telewizyjna będzie komedią. Na szczęście twórcy filmu, czyli Lisanne Pajot i James Swirsky, szybko sprostowali doniesienia zachodniego serwisu i na Facebooku wyjaśnili, że serial (odcinki po 30 minut każdy) z pewnością nie będzie sitcomem.

Interesującą informacją jest też ta dotycząca potencjalnego producenta serialu o twórcach gier niezależnych. Na tym odpowiedzialnym stanowisku ma zasiąść Scott Rudin, który w swoim dorobku ma takie produkcje jak chociażby The Social Network, Moneyball, Prawdziwe Męstwo czy To nie jest kraj dla starych ludzi. Co ciekawe, twórcy filmowego oryginału, na którym bazować będzie serial, wyznali, że zarówno osoby wybrane do prac nad projektem, jak i sama stacja telewizyjna są najlepszymi kandydatami do zrealizowaniu tego pomyslu. Pajot i Swirsky dodali też, że są bardzo podekscytowani myślą o możliwości współpracy z tą ekipą.

Warto zaznaczyć, że powstanie serialu nie jest w 100% pewne. Stacja HBO w dalszym ciągu jedynie zastanawia się nad taką możliwością. Jeśli jednak film Indie Game: The Movie zostanie dostrzeżony na trwającym właśnie festiwalu Sundance (premierowy pokaz miał miejsce 20 stycznia), to całkiem możliwe, że doczekamy się jego telewizyjnej adaptacji.

Przypominamy, że film Indie Game: The Movie przedstawia historie amerykańskich deweloperów indie, znanych między innymi z gier Super Meat Boy, Fez i Braid. Obraz został stworzony przez Jamesa Swirsky oraz Lisanne Pajot i jest współfinansowany przez samą społeczność graczy za pośrednictwem kampanii na platformie Kickstarter. Premiera filmu na DVD i w dystrybucji cyfrowej będzie mieć miejsce w tym roku.