Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 24 stycznia 2012, 09:00

autor: Aver

Twórcy Dead Space pracują nad sieciową strzelanką? Projektant trybu multiplayer poszukiwany

Visceral Games – wewnętrzne studio firmy Electronic Arts – poszukuje projektanta trybu multiplayer do nowego, „pasjonującego” tytułu.

Co jakiś czas firma Electronic Arts zamieszcza na swojej stronie ogłoszenia o pracę związane z nowym tytułem opracowywanym przez Visceral Games, studio odpowiedzialne za serię Dead Space. Z każdego nowego ogłoszenia można dowiedzieć się czegoś więcej o dotychczas nieujawnionym projekcie.

Twórcy Dead Space pracują nad  sieciową strzelanką? Projektant trybu multiplayer poszukiwany - ilustracja #1

Jakiś czas temu informowaliśmy o poszukiwaniach producenta wykonawczego „ważnej, nowej marki”. Z kolei tym razem oferta pracy skierowana jest do potencjalnego twórcy trybu multiplayer do „pasjonującej, sieciowej strzelaniny”, która zapoczątkuje nową serię i stanie się kamieniem węgielnym dla nowego studia utworzonego w ramach EA, poświęconego jej rozwojowi. Jednym z wymagań jest „wiedza i doświadczenie w tworzeniu nowych, realistycznych poziomów”, a także „zdolność do przewidywania nowych trendów w świecie gier”.

Od jakiegoś czasu nieoficjalnie wiadomo, że Visceral Games pracuje nad nową odsłoną przygód Isaaca Clarke’a. W roku 2010 krążyły pogłoski, że studio mające siedzibę w Redwood Shores pracuje nad grą osadzoną w realiach XIX-wiecznej Anglii, której głównym bohaterem miał być Kuba Rozpruwacz. Czego będzie dotyczył nowy projekt? Czas pokaże.