Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 19 października 2010, 13:38

Wieści ze świata (Resistance 3, Final Fantasy Versus XIII, Back to the Future) 19/10/10

„Wieści ze świata” to codzienna porcja krótkich wiadomości. Dziś piszemy m.in. o popularności Xbox Live Arcade wśród posiadaczy X360, dochodach firmy Apple, nowej grze Hideo Kojimy, darmowym epizodzie Back to the Future, a także trybie multiplayer w Resistance 3. Zapraszamy do lektury.

„Wieści ze świata” to codzienna porcja krótkich wiadomości. Dziś piszemy m.in. o popularności Xbox Live Arcade wśród posiadaczy X360, dochodach firmy Apple, nowej grze Hideo Kojimy, darmowym epizodzie Back to the Future, a także trybie multiplayer w Resistance 3. Zapraszamy do lektury.

Doctor Who

Już niedługo, bo 12 listopada, w gry przygodowe bazujące na fabule popularnego brytyjskiego serialu Doctor Who będą mogli zagrać nie tylko użytkownicy pecetów (Doctor Who: The Grand Adventures), ale również właściciele Wii i DS. Właśnie wtedy do sklepów trafią produkcje o tytułach Doctor Who: Return to Earth oraz Doctor Who: Evacuation Earth, za których opracowanie odpowiedzialne jest studio Asylum Entertainment. W obu pozycjach, różniących się zupełnie pod względem fabularnym, będzie można się natknąć na około 100 zagadek, a także odwiedzić po 60 odmiennych lokacji.

Xbox Live Arcade

James North-Hearn, szef grupy Foundation 9 Entertainment, skupiającej pod sobą takie studia deweloperskie, jak Sumo Digital (Outrun Online Arcade), Double Helix Games (Silent Hill Homecoming, Front Mission Evolved), czy Backbone (Super Street Fighter II Turbo HD Remix), poinformował, że z oferty Xbox Live Arcade skorzystało około 30% posiadaczy konsoli Xbox 360. Oznacza to, że gry w wersjach cyfrowych kupuje około 16 milionów osób (w sumie skorzystali oni z XBLA od 40 do 50 milionów razy).

Apple

Firma Apple odnotowała w zakończonym niedawno czwartym kwartale 2010 roku fiskalnym przychód na poziomie 20,34 miliardów dolarów i zysk w wysokości 4,31 miliarda dolarów. Przyczynił się do tego przede wszystkim znaczny wzrost sprzedaży iPhone’a, którego w branym pod uwagę okresie kupiło 14,1 miliona osób na całym świecie (o 91% więcej niż w analogicznym okresie roku ubiegłego). Warto również zwrócić na popularność iPoda (9,05 miliona egz.), iPada (4,19 miliona egz.) oraz Maca (3,89 miliona egz.).

Hideo Kojima

Hideo Kojima – znany szerzej z prac nad serią Metal Gear – rozpoczął wstępne rozmowy na temat swojej nowej produkcji. W tym celu w ubiegły czwartek zwołał specjalne spotkanie, w którym wzięło udział dziesięć zaufanych osób (w tym członkowie zespołu pracującego nad Metal Gear Solid: Rising). Rozmowy będą prowadzone każdego kolejnego dnia, a ich głównym tematem będzie koncepcja samej gry. Z dotychczasowych informacji ujawnionych przez Kojimę wynika, że w dużej mierze może ona być wzorowana na produkcjach typowo zachodnich. Na jakiekolwiek szczegóły musimy jednak jeszcze trochę poczekać.

Telltale Games

Jak informuje redakcja serwisu Joystiq, w pudełku z trylogią Powrotu do przyszłości w wersji Blu-ray zawarta została ulotka, uprawniająca nabywcę zestawu do pobrania za darmo pierwszego epizodu gry Back to the Future, będącej adaptacją popularnego filmu z Michaelem J. Foxem i Chrostopherem Lloydem w rolach głównych. Co ciekawe, zapisany na niej kod (121GIGAWATTS) najprawdopodobniej nie jest unikalny, co oznacza, że każdy kto wpisze go w przyszłości do formularza na łamach tej strony (w chwili obecnej odsyła ona do serwisu Telltale Games), otrzyma możliwość zaopatrzenia się w darmowy rozdział historii. Kiedy to się stanie, jeszcze nie wiemy. Mając jednak na uwadze fakt, że trylogia na Blu-ray zadebiutuje pod koniec tego miesiąca, powinno stać się to już niedługo.

Wieści ze świata (Resistance 3, Final Fantasy Versus XIII, Back to the Future) 19/10/10 - ilustracja #1

Resistance 3

Studio Insomniac potwierdziło na łamach ostatniego numeru magazynu Game Informer, że w zapowiedzianym niedawno Resistance 3 tryb multiplayer nie będzie tak imponujący, jak w drugiej odsłonie cyklu dedykowanego posiadaczom PlayStation 3 (jednocześnie mogło się w nim bawić nawet 60 osób). Przyczyną decyzji jest chęć uczynienia opcji wieloosobowej bardziej zorganizowaną i mniej chaotyczną niż w części pierwszej. Maksymalną liczbę graczy, którzy będą mogli wziąć udział w rywalizacji poznamy w niedalekiej przyszłości. Premiera Resistance 3 jest zapowiadana na 2011 rok.

THQ

Koncern THQ zdecydował się na przedłużenie umowy licencyjnej z telewizją Nickelodeon dotyczącej marki SpangeBob. Informacja oczywiście nie dziwi – od 2002 roku gry z gąbką morską SpangeBobem Kanciastoportym w roli głównej sprzedały się w nakładzie 29 milionów egzemplarzy. Kolejna produkcja, a zarazem pierwsza w ramach nowego porozumienia, zostanie opracowana z myślą o Nintendo 3DS, Wii i Xboksie 360 (Kinect).

Final Fantasy Versus XIII

W Sieci pojawiły się sugestie, że jedna z ofert pracy zamieszczonych na japońskiej stronie internetowej Square Enix świadczy o tym, że firma rozważa poważnie możliwość wydania gry Final Fantasy Versus XIII także na Xboksa 360. Przypominamy, że kilka tygodni temu Tetsuya Nomura oznajmił, że nowa odsłona słynnej serii powstaje tylko na PlayStation 3, a ewentualna wersja na 360-tkę będzie zwykłym portem.

Wieści ze świata (Resistance 3, Final Fantasy Versus XIII, Back to the Future) 19/10/10 - ilustracja #2

Galeria obrazków

Polecamy Waszej uwadze najnowsze obrazki w galeriach...

Red Dead Redemption: Undead Nightmare X360

Red Dead Redemption: Undead Nightmare PS3

Lucius

Farming Simulator 2011

Divinity II: The Dragon Knight Saga

Darksiders

Galeria filmów

...a także najnowsze filmy z gier:

Epic Mickey - Oswald - wersja PL

Assassin's Creed: Brotherhood - Harlequin

Assassin's Creed: Brotherhood - Officer

Assassin's Creed: Brotherhood - Thief

ArmA II: Private Military Company

Gun Loco - Maddox

Shaun White Skateboarding - sterowanie

Trapped Dead

Vanquish - Battlesuit

Vindictus - Open Beta

Assassin's Creed: Brotherhood - Story – wersja PL

Piotr Doroń

Piotr Doroń

Były redaktor niezapomnianego [email protected], gdzie zagnała go fascynacja emulacją i konsolami, recenzent magazynu GB More. Z wykształcenia dziennikarz i politolog. W Gry-Online.pl od 2004 roku – zaczynał od zapowiedzi i recenzji, by po roku dołączyć do newsroomu i tam pozostać już na wieki (z uśmiechem na twarzy). Obecnie szef działu wiadomości, gdzie zarządza zespołem złożonym zarówno ze specjalistów w swoim fachu, jak ambitnych żółtodziobów, chętnych do nauki i pracy na najwyższych obrotach. Miłośnik informacji, gier (długo by wymieniać ulubione gatunki), Internetu, dobrej książki sci-fi i fantasy, nie pogardzi również dopieszczonym serialem lub filmem. Mąż, ojciec trójki dzieci, esteta, zwolennik umiaru w życiu prywatnym.

więcej

gry