Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 8 września 2010, 20:25

autor: Jiker

Final Fantasy Versus XIII docelowo na PS3. Ewentualna wersja na X360 zwykłym portem

Tetsuya Nomura oznajmił na Twitterze, że gra action/RPG Final Fantasy Versus XIII powstaje docelowo na PlayStation 3. Producent zastrzega, że jeśli kiedykolwiek trafi na inną platformę, będzie klasycznym portem.

Tetsuya Nomura oznajmił na Twitterze, że gra action/RPG Final Fantasy Versus XIII – specjalna odsłona serii FF, składająca się wspólnie z Final Fantasy XIII (PS3, X360) oraz Final Fantasy Agito XII (PSP) na szeroki projekt Fabula Nova Crystallis: Final Fantasy XIII – powstaje docelowo na PlayStation 3. Producent zastrzega, że jeśli kiedykolwiek trafi na inną platformę, będzie klasycznym portem.

Wypowiedź Nomury w języku angielskim możecie znaleźć na łamach serwisu Andriasang. Do jej publikacji doszło w związku z ostatnimi plotkami, wedle których Final Fantasy Versus XIII – zapowiadane do tej pory konsekwentnie wyłącznie na PlayStation 3 – miałoby trafić również na Xboksa 360. Spekulacje ujrzały światło dzienne wraz z potwierdzeniem informacji, że Final Fantasy XIII zostanie ostatecznie wydane na terenie Japonii (dotąd w Kraju Kwitnącej Wiśni był to tytuł na wyłączność względem PS3).

Na Zachodzie pojawiły się już sugestie, że tak zdecydowana wypowiedź Nomury świadczy o tym, że Square Enix wierzy w siłę konsoli PlayStation 3. Nie byłoby to jednak na tyle pewne, gdyby nie sukces Final Fantasy XIII, jaki przygody Lightning i spółki odniosły na platformie firmy Sony. Warto również wspomnieć, że FF XIII również powstawało docelowo z myślą o PS3, a edycja na X360 była jedynie portem.

Final Fantasy Versus XIII docelowo na PS3. Ewentualna wersja na X360 zwykłym portem - ilustracja #1

W FF Versus XIII przyjdzie się nam wcielić w księcia o imieniu Noctis Lucis Caelum. Będzie on jedynym żyjącym dziedzicem tronu królestwa, w którym znajdują się ostatnie z Kryształów. To o nie toczyć będzie się zimna wojna. I to właśnie konflikt między wysoce zurbanizowanym królestwem Noctisa a otaczającymi go, ograniczonymi, aczkolwiek zaawansowanymi militarnie krajami, będzie tłem fabularnym wydarzeń przedstawionych w Final Fantasy Versus XIII.

System rozgrywki wykorzystany w grze pochodzić będzie z serii Kingdom Hearts. Autorzy poddadzą go jednak lekkiemu liftingowi, dzięki czemu zyska na dynamizmie i realizmie. Twórcy zapowiadają również przemycenie elementów trzecioosobowych shooterów przywodzących na myśl to, co widzieliśmy w Dirge of Cerberus: Final Fantasy VII. Być może niektóre z nich obietnic uda się zweryfikować w trakcie specjalnego pokazu FF Versus XIII podczas targów Tokyo Game Show 2010 (16-19 września).