Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 14 października 2010, 10:42

autor: Jiker

Wysyp informacji o Resistance 3

W Sieci, a konkretnie na łamach forum NeoGAF, opublikowane zostały nowe szczegóły na temat gry Resistance 3. Zgodnie z oczekiwaniami, ich źródłem jest najnowszy numer magazynu Game Informer.

W Sieci, a konkretnie na łamach forum NeoGAF, opublikowane zostały nowe szczegóły na temat gry Resistance 3. Zgodnie z oczekiwaniami, ich źródłem jest najnowszy numer magazynu Game Informer.

Akcja najnowszej odsłony FPS-a autorstwa studia Insomniac Games zostanie osadzona w świecie, w którym to Chimery rozdają karty. Ludzkość przeżywa bardzo trudne chwile. Nie dość, że jest zdziesiątkowana, to jeszcze olbrzymi głód powoduje, że w ekstremalnych sytuacjach ludzie dopuszczają się aktów kanibalizmu. Wroga rasa ma się natomiast doskonale, a zastrzyk nowej „siły roboczej” zapewniają jej specjalne wylęgarnie (lubiące eksplodować przy próbie likwidacji).

W Resistance 3 rola bohatera przypadnie znanemu z „dwójki” Josephowi Capelli – mężowi Susan Farley, przyrodniej siostry Nathana Hale’a (głównego protagonisty z poprzednich dwóch odsłon), którą poznaliśmy w książce Resistance: The Gathering Storm. Połączy on siły z powracającym Malikovem i wyruszy na ratunek swojemu synowi. W tym celu uda się do Nowego Jorku, Saint Louis i jeszcze kilku innych amerykańskich miast. Z uwagi na to, że zniszczonym światem rządzą Chimery, rozgrywka przybierze nieco inną formę – powinniśmy spodziewać się większej liczby akcji typowo partyzanckich, choć zapewne nie zabraknie bitew na olbrzymią skalę (stanowiących cechę rozpoznawczą Resistance).

Wysyp informacji o Resistance 3 - ilustracja #1

Zmiany czekają nas także w kontekście systemu rozgrywki, gdyż twórcy doszli do wniosku, że kilka nowości wprowadzonych w Resistance 2 okazało się nietrafionych. Powróci zatem Weapon Wheel, czyli system wyboru broni znany z części pierwszej (spośród wszystkich rodzajów zebranych po drodze). Ponadto główny bohater otrzyma kilka nowych ruchów, w większości przypadków sprowadzających się do nawiązywania interakcji z otoczeniem. Dla przykładu Capelli wespnie się na niewysokie murki lub też wskoczy do budynku przez okno. Insomniac Games postanowiło również przyłożyć się do sztucznej inteligencji towarzyszy, która w poprzednich odsłonach bardzo często niedomagała.

Resistance 3 to również nowe środki zagłady. Do takich broni, jak Bullseye, Magnum, Shotgun, Auger oraz Carbine, dołączy m.in. Mutator. Jego pociski w pierwszym trybie zranią nie tylko cel, ale i otaczających go przeciwników, z kolei w drugim doprowadzą do sytuacji, w której wróg oszaleje i zacznie atakować pozostałe Chimery. Niezwykle istotny jest tu także fakt, że każdą broń będziemy mogli rozbudować. Dodatkowo, korzystając często z danego karabinu, Capelii nauczy się robić użytek z najlepszych jego cech (zaowocuje to m.in. poprawioną celnością).

W nowym dziele Insomniac Games zmieniony zostanie również tryb rozgrywki wieloosobowej. Dotyczy to zarówno kooperacji, z myślą o której nie powstanie tym razem alternatywna kampania, jak i rywalizacji. W tym drugim przypadku twórcy chcą, aby multiplayer nie był tak chaotyczny i niezorganizowany, jak w Resistance 2 (gdzie jednocześnie mogło się bawić nawet 60 graczy).

Resistance 3 zostanie wydane wyłącznie na PlayStation 3. Do premiery gry dojdzie w 2011 roku.