Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość pozostałe 2 listopada 2012, 09:41

autor: Góral

Zapowiedziano ekranizację gry Wolfenstein

Wytwórnia filmowa Panorama Media zapowiedziała kinową adaptację kultowej gry Wolfenstein. Pracę nad scenariuszem powierzono Rogerowi Avery'emu, który jest współtwórcą historii opowiedzianej w klasycznym już filmie Pulp Fiction.

Firma Panorama Media i producent filmowy Samuel Hadida ujawnili, że zamierzają zekranizować grę Wolfenstein. Za scenariusz i reżyserię odpowiadać będzie nie byle kto, bo sam Roger Avery, który na swoim koncie ma współpracę z Quentinem Tarantino przy filmach Wściekłe psy i Pulp Fiction. Drugi z wymienionych obrazów otrzymał w 1995 roku najważniejszą nagrodę filmową - Oscara - właśnie za scenariusz.

W 2005 roku także planowano nakręcenie filmu Wolfenstein. - 2012-11-02
W 2005 roku także planowano nakręcenie filmu Wolfenstein.

Fabuła koncentrować będzie się na losach młodego kapitana armii Stanów Zjednoczonych i brytyjskiego agenta specjalnego, którzy zostali wysłani do zamku Wolfenstein, by odkryć nową broń opracowywaną przez załogę Hitlera. Na miejscu oczywiście popadają w tarapaty i zostają zaatakowani przez paranormalne jednostki SS. Teraz muszą nie tylko poradzić sobie z powierzonym zadaniem, ale także przeżyć, co nie będzie łatwe.

O ekranizacji tej gry pisaliśmy jeszcze w 2005 roku, ale nic z tego nie wyszło, jak zresztą z wielu innych tego typu zapowiedzi. Jak będzie tym razem, tego z pewnością nie dowiemy się w najbliższym czasie, ale zaangażowanie do pracy Rogera Avery’ego, sugeruje, że chyba na poważnie podjęto ten temat.

Seria Wolfenstein została zapoczątkowana przez Muse Software w 1981 roku grą Castle Wolfenstein. W późniejszych latach powstawały kolejne części: Beyond Castle Wolfenstein, Wolfenstein 3D, Spear of Destiny, Return to Castle Wolfenstein, Wolfenstein: Enemy Territory i Wolfenstein, który ukazał się w 2009 roku na konsolach PlayStation 3, Xbox 360 i komputerach PC. W chwili obecnej jest to ostatnia odsłona tej kultowej marki. Nie dysponujemy informacjami na temat dalszych losów uznanej strzelanki.

GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.

Wolfenstein

Wolfenstein