Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość pozostałe 2 listopada 2012, 09:41

autor: Kamil "Góral" Zwijacz

Zapowiedziano ekranizację gry Wolfenstein

Wytwórnia filmowa Panorama Media zapowiedziała kinową adaptację kultowej gry Wolfenstein. Pracę nad scenariuszem powierzono Rogerowi Avery'emu, który jest współtwórcą historii opowiedzianej w klasycznym już filmie Pulp Fiction.

Firma Panorama Media i producent filmowy Samuel Hadida ujawnili, że zamierzają zekranizować grę Wolfenstein. Za scenariusz i reżyserię odpowiadać będzie nie byle kto, bo sam Roger Avery, który na swoim koncie ma współpracę z Quentinem Tarantino przy filmach Wściekłe psy i Pulp Fiction. Drugi z wymienionych obrazów otrzymał w 1995 roku najważniejszą nagrodę filmową - Oscara - właśnie za scenariusz.

W 2005 roku także planowano nakręcenie filmu Wolfenstein.

Fabuła koncentrować będzie się na losach młodego kapitana armii Stanów Zjednoczonych i brytyjskiego agenta specjalnego, którzy zostali wysłani do zamku Wolfenstein, by odkryć nową broń opracowywaną przez załogę Hitlera. Na miejscu oczywiście popadają w tarapaty i zostają zaatakowani przez paranormalne jednostki SS. Teraz muszą nie tylko poradzić sobie z powierzonym zadaniem, ale także przeżyć, co nie będzie łatwe.

O ekranizacji tej gry pisaliśmy jeszcze w 2005 roku, ale nic z tego nie wyszło, jak zresztą z wielu innych tego typu zapowiedzi. Jak będzie tym razem, tego z pewnością nie dowiemy się w najbliższym czasie, ale zaangażowanie do pracy Rogera Avery’ego, sugeruje, że chyba na poważnie podjęto ten temat.

Seria Wolfenstein została zapoczątkowana przez Muse Software w 1981 roku grą Castle Wolfenstein. W późniejszych latach powstawały kolejne części: Beyond Castle Wolfenstein, Wolfenstein 3D, Spear of Destiny, Return to Castle Wolfenstein, Wolfenstein: Enemy Territory i Wolfenstein, który ukazał się w 2009 roku na konsolach PlayStation 3, Xbox 360 i komputerach PC. W chwili obecnej jest to ostatnia odsłona tej kultowej marki. Nie dysponujemy informacjami na temat dalszych losów uznanej strzelanki.