Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 2 listopada 2012, 09:55

autor: Sarge

PlayStation 4 uruchomi gry w 1080p, 60 fps-ach i 3D?

W sieci pojawiły się kolejne plotki na temat następcy PlayStation 3 o kodowej nazwie Orbis. Źródła serwisu VG247 donoszą m.in. o częściowej specyfikacji, możliwościach technologicznych oraz usprawnieniach nadchodzącej konsoli w stosunku do swojej poprzedniczki.

Serwis VG247 przedstawił kilka plotek na temat następcy PlayStation 3, powołując się na swoich anonimowych informatorów. Dzięki temu dowiedzieliśmy się paru technicznych szczegółów o nadchodzącej konsoli, które jednak wcale nie muszą okazać się zgodne z prawdą.

Źródła mówią o tym, że firma Sony w kontekście nowej maszyny używa kodowej nazwy Orbis (potwierdzałoby to wcześniejsze informacje na ten temat). Z kolei wtajemniczone studia otrzymują właśnie nowe wersje tzw. dev kitów, czyli zestawów deweloperskich pozwalających tworzyć gry na następcę PlayStation 3. Dzięki temu dowiedzieliśmy się, że konsola miałaby zostać wyposażona w zintegrowany układ scalony z serii AMD A10 APU, łączący w sobie centralny procesor i procesor graficzny.

Następca PlayStation 3 uruchomi gry w 1080p, 60 fps-ach i 3D? - ilustracja #1

Celem japońskiego koncernu ma być dostarczenie konsoli pozwalającej na „bezproblemowe” uruchamianie gier w rozdzielczości 1080p, 60 klatkach na sekundę i z obsługą technologii 3D. Sprzęt ma być wystarczająco potężny na „dzisiejszy i jutrzejszy rynek”. Źródła donoszą również, że Orbis posiada wbudowany napęd Blu-ray (podobnie jak PlayStation 3).

Obecnie rozsyłane do deweloperów dev kity to podobno druga wersja narzędzi deweloperskich, które wcześniej były właściwie tylko samymi kartami graficznymi. Teraz studia otrzymują coś w rodzaju „zmodyfikowanego peceta”, a w planach jest udostępnienie w styczniu 2013 roku trzeciej wersji dev kitów, znacznie bliższych ostatecznej specyfikacji sprzętowej. Z kolei ostateczne narzędzia deweloperskie mają być rozsyłane „następnego lata”.

Pozostałe doniesienia mówią o tym, że Orbis domyślnie zostanie wyposażony w dysk twardy o pojemności 256 GB, wyjście HDMI, a także połączenie WiFi oraz Ethernet. W tym przypadku nie powinno być znaczących różnic w stosunku do PlayStation 3. Zmiany mają nastąpić za to w interfejsie użytkownika, z którego będzie można w pełni korzystać nawet w trakcie trwania rozgrywki (np. kupowanie dodatków DLC bez wyłączania gry i szybki powrót do zabawy). Jeśli wierzyć anonimowym informatorom, to nowa konsola firmy Sony o kodowej nazwie Orbis zostanie oficjalnie ujawniona „tuż przed targami E3”, które odbędą się w czerwcu 2013 roku.