Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikAkcjiPC
Okładka Beyond Castle Wolfenstein (PC)

Beyond Castle Wolfenstein PC

Po ucieczce z zamku Wolfenstein, zyskałeś olbrzymie uznanie w oczach swoich dowódców. Nie powinno więc Cię specjalnie dziwić, że to właśnie Tobie zlecono kolejne, niezwykle niebezpieczne, ale także i ogromnej wagi zadanie.

Akcji | II wojna światowa | platformówki

PC Windows
Okładka Beyond Castle Wolfenstein (PC)

producent: Muse Software

wydawca: Muse Software

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji PC:

5czerwca1985

Po ucieczce z zamku Wolfenstein, zyskałeś olbrzymie uznanie w oczach swoich dowódców. Nie powinno więc Cię specjalnie dziwić, że to właśnie Tobie zlecono kolejne, niezwykle niebezpieczne, ale także i ogromnej wagi zadanie. Aliantom udało się wprowadzić do berlińskiej kwatery Hitlera bombę, którą wraz z najlepszymi życzeniami, postanowiono wręczyć do rąk własnych przywódcy nazistów. Problem polega na tym, że samo dostarczenie bomby nie załatwia sprawy. Do bunkra musi dostać się agent, który wyciągnie ją z niemieckiej skrzyni i umieści, gdzie trzeba. Jak nietrudno się domyślić, to właśnie Tobie przypadło w udziale wykonanie misji.

W Beyond Castle Wolfenstein jest zdecydowanie mniej strzelania, niż w pierwowzorze. Po bunkrze kręcą się elitarne oddziały niemieckich komandosów, dlatego też otwarta wymiana ognia nie wchodzi w grę. Gracz musi poruszać się bardziej skrycie, omijać patrole, pokazywać oficerom podrobione dokumenty a czasem nawet próbować ich przekupić. Oczywiście, użycie broni może okazać się w niektórych momentach jedynym skutecznym sposobem załatwienia sprawy, ale lepiej tego unikać. Jeśli Niemcy zorientują się, że jesteś tajnym agentem podniosą alarm, a to z reguły przynosi fatalne dla Twojego zdrowia konsekwencje. Odnalezienie bomby oraz dostarczenie jej we wskazane miejsce to tylko połowa sukcesu. Bunkier musisz opuścić tą samą drogą, inaczej misja nie zostania wykonana.

Beyond Castle Wolfenstein pod względem wykonania nie rózni się specjalnie od swojego poprzednika. Silas Warner poprawił nieznacznie sylwetki żołnierzy a także wprowadził kilka nowych elementów graficznych. Bez wątpienia, jest to bardzo ciekawa gra a wątek działania w ukryciu skutecznie podnosi jej walory. Jedynymi minusami jest skomplikowane sterowanie oraz bardzo duży poziom trudności (w czym zresztą nie różni się od poprzednika). Z drugiej strony, kto powiedział, że paradowanie w niemieckim stroju w paszczy lwa, jest bułką z masłem?

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Ocena czytelników: 7,8 / 10 na podstawie 237 głosów czytelników.

Gry podobne do Beyond Castle Wolfenstein

Wymagania wiekowe Beyond Castle Wolfenstein

12+

Nowy Wolfenstein coraz bliżej
Nowy Wolfenstein coraz bliżej

wiadomość12 lipca 2008

Wielkimi krokami zbliża się ku końcowi długi okres oczekiwania graczy na pierwsze konkretne informacje, dotyczące nowej produkcji spod znaku Wolfenstein. Sierpniowy numer magazynu Game Informer prezentuje bowiem obszerny artykuł, zapowiadający kolejne przygody B.J. Blazkowicza – jest to zresztą temat z okładki.

Czy na E3 zobaczymy nowego Wolfensteina?
Czy na E3 zobaczymy nowego Wolfensteina?

wiadomość9 lipca 2008

W październiku 2005 roku dowiedzieliśmy się, że w produkcji znajduje się kolejna część serii Castle Wolfenstein. Nad grą czuwa ekipa Raven Software, zaś wyniki jej pracy mieliśmy poznać najwcześniej w tym lub najpewniej w przyszłym roku. Wszystko wskazuje na to, że rąbek tajemnicy zostanie uchylony już w przyszłym tygodniu, podczas E3 Media & Business Summit.

Nowa gra z cyklu Castle Wolfenstein również na PlayStation 3

wiadomość6 sierpnia 2007

Todd Hollenshead z firmy id Software, Inc. zapowiedział podczas tegorocznej edycji imprezy QuakeCon, że nowa gra z serii Castle Wolfenstein zostanie wydana również w wersji na konsolę PlayStation 3.

Kolejny Wolfenstein w 2008?

wiadomość31 maja 2007

Todd Hollenshead, szef grupy id Software ujawnił wczoraj kilka informacji na temat kolejnej odsłony cyklu Castle Wolfenstein. Wśród przedstawionych przezeń wiadomości za najważniejszą należy uznać fakt, że wiele wskazuje na to, iż produkcja nadchodzącej strzelanki zostanie zakończona najwcześniej w przyszłym roku.

Młoda aktorka uczestniczy w sesjach motion capture na potrzeby nowego Wolfensteina
Młoda aktorka uczestniczy w sesjach motion capture na potrzeby nowego Wolfensteina

wiadomość13 maja 2007

Gry z cyklu Wolfenstein przyzwyczaiły nas do męskich bohaterów, twardo walczących z siłami nazistowskimi. Nowy produkt z tej serii, przygotowywany przez fachowców z Raven Software wyłącznie z myślą o Xboxie 360, z pewnością nas zaskoczy. W developingu tej gry uczestniczy bowiem Carrie Conn, użyczająca przykładowo dzięki technice motion capture swoich ruchów wirtualnej postaci elitarnej zabójczyni.