Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikZręcznościowePC
Okładka Castle Wolfenstein (PC)

Castle Wolfenstein PC

Castle Wolfenstein to gra akcji, zaprojektowana w całości przez nieżyjącego już niestety programistę, Silasa Warnera. Gracz, wcielając się w rolę agenta wywiadu, będzie mógł zwiedzić zamek Wolfenstein i zabić wszystkich nazistów stających na jego drodze.

Zręcznościowe | II wojna światowa | platformówki | 2D

PC Windows
Okładka Castle Wolfenstein (PC)

producent: Muse Software

wydawca: Muse Software

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji PC:

11kwietnia1984

Jest II Wojna Światowa, naziści kroczą w triumfalnym pochodzie przez całą Europę. Alianci próbując znaleźć słaby punkt w dobrze zorganizowanej niemieckiej machinie, szukają planów wojennych, mogących przysłużyć się w zatrzymaniu hitlerowców. Do akcji wkracza specjalny agent wywiadu, który niestety, zostaje schwytany i umieszczony w niedostępnej twierdzy o nazwie Wolfenstein. Perfekcyjnie wyszkolony komandos nie ma jednak zamiaru się poddawać. Z pomocą pistoletu otrzymanego od umierającego współwięźnia, agentowi udaje się wydostać z celi. Przed nim pełna niebezpieczeństw przygoda, której celem jest zdobycie planów i wydostanie się z twierdzy.

Castle Wolfenstein to gra akcji, zaprojektowana w całości przez nieżyjącego już niestety programistę, Silasa Warnera. Gracz, wcielając się w rolę agenta wywiadu, będzie mógł zwiedzić zamek Wolfenstein i zabić wszystkich nazistów stających na jego drodze.

Początkowo nasz bohater wyposażony jest w pistolet Mauser M-98 i dziesięć naboi. Resztę ekwipunku, w tym amunicję, granaty, uniformy, trzeba będzie zdobyć już w walce, zabijając napotykanych hitlerowców. Od czasu do czasu pojawią się również skrzynie, które można w spokoju spenetrować. Zamek, po którym przyjdzie nam się poruszać jest olbrzymi i zawiera ogromną ilość komnat. Trzeba będzie wykazać się sporą dozą cierpliwości, żeby zakończyć sukcesem misję i nie dać zabić się po drodze.

Castle Wolfenstein pod względem wykonania prezentuje się całkiem nieźle, biorąc pod uwagę, że pierwotna wersja programu ukazała się na początku lat osiemdziesiątych. Produkt Silasa Wagnera zapisał się w historii jeszcze w inny sposób – była to pierwsza gra komputerowa, w której zawarto mówione sample! Co prawda, nie brzmią one zbyt dobrze, ale po wsłuchaniu się w odgłosy można wyłowić niemieckie słowa.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Ocena czytelników: 8,1 / 10 na podstawie 256 głosów czytelników.

Gry podobne do Castle Wolfenstein

Wymagania wiekowe Castle Wolfenstein

12+

Nowy Wolfenstein coraz bliżej
Nowy Wolfenstein coraz bliżej

wiadomość12 lipca 2008

Wielkimi krokami zbliża się ku końcowi długi okres oczekiwania graczy na pierwsze konkretne informacje, dotyczące nowej produkcji spod znaku Wolfenstein. Sierpniowy numer magazynu Game Informer prezentuje bowiem obszerny artykuł, zapowiadający kolejne przygody B.J. Blazkowicza – jest to zresztą temat z okładki.

Czy na E3 zobaczymy nowego Wolfensteina?
Czy na E3 zobaczymy nowego Wolfensteina?

wiadomość9 lipca 2008

W październiku 2005 roku dowiedzieliśmy się, że w produkcji znajduje się kolejna część serii Castle Wolfenstein. Nad grą czuwa ekipa Raven Software, zaś wyniki jej pracy mieliśmy poznać najwcześniej w tym lub najpewniej w przyszłym roku. Wszystko wskazuje na to, że rąbek tajemnicy zostanie uchylony już w przyszłym tygodniu, podczas E3 Media & Business Summit.

Prace nad filmem Return to Castle Wolfenstein tymczasowo wstrzymane

wiadomość8 listopada 2007

Prace nad filmem Return to Castle Wolfenstein zostały wstrzymane. Na szczęście tylko tymczasowo, do końca strajku hollywoodzkich scenarzystów. Serwisowi SCI FI Wire udało się zamienić słowo z Rogerem Avary, reżyserem i twórcą scenariusza.

Nowa gra z cyklu Castle Wolfenstein również na PlayStation 3

wiadomość6 sierpnia 2007

Todd Hollenshead z firmy id Software, Inc. zapowiedział podczas tegorocznej edycji imprezy QuakeCon, że nowa gra z serii Castle Wolfenstein zostanie wydana również w wersji na konsolę PlayStation 3.

Kolejny Wolfenstein w 2008?

wiadomość31 maja 2007

Todd Hollenshead, szef grupy id Software ujawnił wczoraj kilka informacji na temat kolejnej odsłony cyklu Castle Wolfenstein. Wśród przedstawionych przezeń wiadomości za najważniejszą należy uznać fakt, że wiele wskazuje na to, iż produkcja nadchodzącej strzelanki zostanie zakończona najwcześniej w przyszłym roku.