Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 13 kwietnia 2013, 17:52

XCOM - znikła oficjalna strona strzelanki studia 2K Marin

Firma 2K Games skasowała oficjalną stronę nadchodzącej strzelanki XCOM. Usunięto też zwiastuny z kanału Youtube wydawcy. Możliwe, że ma to przygotować grunt pod ujawnienie projektu pod nowym tytułem.

Z sieci znikła oficjalna strona strzelanki XCOM. Usunięto również dwa zwiastuny z kanału na Youtube należącego do firmy 2K Games. Od dłuższego wokół projektu panuje cisza i posunięcia wydawcy nie rozjaśniają sytuacji. Nie wiemy, czy jest to przygotowanie gruntu pod ponowne ujawnienie gry pod innym szyldem, czy też produkcja została jednak może skasowana.

XCOM zapowiedziano w 2010 roku jako pierwszoosobową strzelankę osadzoną w latach 60-tych ubiegłego wieku. Pierwsze reakcje graczy były bardzo negatywne. Świadomi obaw fanów twórcy wprowadzili masę zmian, mających uczynić rozgrywkę bardziej taktyczną. Rezultatem była gra, która przypominała Brothers in Arms w wydaniu science-fiction. Pokaz tej wersji na targach E3 2011 wywołał już bardziej optymistyczne reakcje. Projektowi pomógł również fakt, że 2K Games zapowiedziało równolegle turową strategię XCOM: Enemy Unknown, co uspokoiło fanów serii.

Jeden ze screenów, które wyciekły w zeszłym roku. Źródło: Kotaku. - XCOM - znikła oficjalna strona strzelanki studia 2K Marin - wiadomość - 2013-04-13
Jeden ze screenów, które wyciekły w zeszłym roku. Źródło: Kotaku.

Niestety, pomimo dobrego wrażenia na E3, wokół projektu ponownie zapanowała cisza. W zeszłym roku pojawiły się pogłoski sugerujące, że gra ponownie została jeszcze raz przerobiona i przeobraziła się w strzelankę z widokiem zza pleców postaci. Ponadto skala produkcji miała zostać mocno zmniejszona. Według tych plotek wydawca zamierzał wypuścić XCOM wyłącznie w dystrybucji elektronicznej w cenie 30 dolarów.

Natomiast kilka tygodni temu do sieci trafił nowy zestaw pogłosek. Według nich gra ma zostać przemianowana na The Bureau. Wydawca zarejestrował kilka nowych domen, co dodało tym plotkom wiarygodności. Możliwe więc, że usunięcie oficjalnej strony oraz filmików XCOM jest po prostu jednym z etapów przed ujawnieniem projektu pod nowym tytułem.