Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 1 października 2012, 09:35

autor: Aver

Nowe (niepotwierdzone) wiadomości o strzelance XCOM

Serwis Kotaku dotarł do zawartości ankiety marketingowej dotyczącej gry XCOM studia 2K Marin. Tytuł wyewoluował w taktyczną strzelankę trzecioosobową i może być wydany w dystrybucji cyfrowej w cenie około 30 dolarów. Badanie opinii nie wspomina również o wersji na PC, podając jako platformy docelowe wyłącznie konsole Xbox 360 i PlayStation 3.

Opierając się na informacjach dostarczonych przez jednego ze swoich czytelników, serwis Kotaku doniósł wczoraj o zmianach w koncepcji gry XCOM studia 2K Marin. Chodzi o wiadomości zawarte w specjalnej ankiecie marketingowej na temat tytułu, zawierającej m.in. nowe screeny z gry.

Nowe (niepotwierdzone) wiadomości o strzelance XCOM - ilustracja #1
Screen z gry XCOM #1 (źródło: serwis Kotaku)

Już na pierwszy rzut oka można zauważyć zmianę perspektywy z pierwszoosobowej na trzecioosobową. W porównaniu z pierwszymi fragmentami z rozgrywki dodano także mapę w lewej górnej części ekranu, a ikony innych członków zespołu zyskały więcej danych. Według serwisu Kotaku może to wskazywać na zmianę koncepcji tytułu – miałaby ona stać się jeszcze bardziej taktyczna i przypominać gry z serii SOCOM czy też Star Wars: Republic Commando.

Nowe (niepotwierdzone) wiadomości o strzelance XCOM - ilustracja #2
Screen z gry XCOM #2 (źródło: serwis Kotaku)

Ponadto ankieta wspomina, że nad XCOM „pracują ludzie, którzy stworzyli BioShock 2”. Być może firma 2K Games – wydawca gry – chce w ten sposób uspokoić respondentów po zeszłorocznych niepokojących doniesieniach o odejściu głównego projektanta gry i zwolnieniach w studio 2K Marin.

W innych fragmentach badania pyta się jego odbiorców o opinię na temat możliwego wydania gry wyłącznie w dystrybucji cyfrowej za 30 dolarów, czyli połowę standardowej ceny gry pudełkowej w USA. O ile jest to bez wątpienia dobra wiadomość, o tyle niepokojący jest brak PC wśród wymienionych w ankiecie platform docelowych – widnieją tam wyłącznie konsole Xbox 360 i PlayStation 3.

Nowe (niepotwierdzone) wiadomości o strzelance XCOM - ilustracja #3
Screen z gry XCOM #3 (źródło: serwis Kotaku)
Nowe (niepotwierdzone) wiadomości o strzelance XCOM - ilustracja #4
Screen z gry XCOM #4 (źródło: serwis Kotaku)

Firma 2K Games, w odpowiedzi na zapytanie serwisu Kotaku o prawdziwość podanych w wiadomości informacji, zaznaczyła, że „nie podała żadnej nowej informacji o grze XCOM i nie komentuje plotek”.

Od czasu opublikowania ostatnich wiadomości związanych z grą XCOM studia 2K Marin na łamach naszego serwisu (nie licząc doniesień o przesunięciu daty premiery) minęło dobrze ponad rok czasu. Być może brak informacji o tytule był tylko celowym zagraniem marketingowym, mającym na celu uniknięcie mylenia gry akcji ze strategią studia Firaxis – XCOM: Enemy Unknown.

Nowe (niepotwierdzone) wiadomości o strzelance XCOM - ilustracja #5
Screen z gry XCOM #5 (źródło: serwis Kotaku)
Nowe (niepotwierdzone) wiadomości o strzelance XCOM - ilustracja #6
Screen z gry XCOM #6 (źródło: serwis Kotaku)

XCOM to gra akcji, która nawiązuje do popularnej serii gier strategicznych z lat 90. Rozgrywkę osadzono w latach 50. ubiegłego stulecia. Gracz wciela się w członka tajnej organizacji, zajmującej się poszukiwaniem śladów obecności kosmitów na Ziemi, zbieraniem materiałów badawczych na ich temat, a w ostateczności – ich eliminacją. Tytuł jest napędzany przez silnik Unreal Engine 3 i wyróżnia go specyficzna, kolorowa oprawa graficzna.