Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 13 stycznia 2012, 10:55

autor: Sarge

Premiera gry XCOM dopiero w 2013 roku

W najnowszym numerze magazynu Game Informer pojawiła się informacja, że premiera gry XCOM odbędzie się dopiero w 2013 roku. Tym samym potwierdził się czarny scenariusz sprzed dwóch miesięcy.

Firma 2K Games przesunęła datę premiery gry XCOM na 2013 rok. Taka informacja pojawiła się w 226. numerze magazynu Game Informer.

W ten sposób sprawdził się najczarniejszy scenariusz sprzed dwóch miesięcy. Wtedy oficjalnie ogłoszono, że produkcja studia 2K Marin zadebiutuje na rynku dopiero w 2013 roku fiskalnym, a więc między 1 kwietnia 2012 roku a 31 marca 2013 roku. Okazuje się, że wybrano ten późniejszy okres. Nie podano jednak konkretnego miesiąca aktualnie przewidywanej premiery.

Premiera gry XCOM dopiero w 2013 roku - ilustracja #1

Wygląda na to, że wydawca chce najpierw wznowić kultową serię z lat 90-tych grą strategiczną XCOM: Enemy Unknown autorstwa studia Firaxis Games. Ten tytuł został zapowiedziany ledwie kilka dni temu, a paradoksalnie ma szanse na wcześniejszy debiut od omawianego dzieła zespołu 2K Marin osadzonego w tym samym uniwersum.

XCOM to pierwszoosobowa gra akcji z elementami strzelaniny, mocno odchodząca od tradycyjnych koncepcji dla tej serii. O ile w poprzednich odsłonach mieliśmy do czynienia z pełnoprawną turową strategią, tak w tym przypadku rozgrywka zostanie wzbogacona jedynie o pojedyncze możliwości taktyczne. Tytuł jeszcze przed premierą wzbudza przez to wiele kontrowersji wśród fanów cyklu, którzy jednak w tym roku powinni być zaspokojeni premierą wspomnianej produkcji XCOM: Enemy Unknown.

GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.

The Bureau: XCOM Declassified

The Bureau: XCOM Declassified