Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 28 marca 2013, 11:05

autor: Hed

XCOM zmieni nazwę na The Bureau? – plotki o strzelankowej adaptacji uniwersum

Zaginiona w akcji strzelankowa adaptacja gry XCOM być może stanie się odrębną marką - The Bureau. Sugerują to domeny zarejestrowane przez firmę Take-Two, które odkrył jeden ze współpracowników serwisu Kotaku.

Strzelankowy XCOM być może stanie się odrębną marką.  - XCOM zmieni nazwę na The Bureau? – plotki o strzelankowej adaptacji uniwersum - wiadomość - 2013-03-28
Strzelankowy XCOM być może stanie się odrębną marką.

Firma Take-Two być może rozważa zmianę nazwy strzelanki XCOM na The Bureau – sugerują to domeny zarejestrowane przez wydawcę, które odkrył Superannuation, łowca podobnych ciekawostek prowadzący regularną rubrykę dla serwisu Kotaku. Chodzi o adresy thebureau-game.com, thebureau-game.net, whathappenedin62.com i whathappenedin62.net (czyli „co wydarzyło się w 62.”). XCOM ma opowiedzieć historię agentów FBI zmagających się z inwazją obcych właśnie w 1962 roku.

Superannuation, który w ostatnich latach był źródłem wielu podobnych plotek, spekuluje, że decyzja o zmianie tytułu może wynikać z chęci zachowania integralności serii XCOM. Ubiegłoroczny remake XCOM: Enemy Unknown osiągnął spory sukces i przyciągnął uwagę wielu mediów oraz graczy. Wydanie drugiego tytułu o tej samej nazwie, ale w zupełnie innym gatunku mogłoby zakłócić spójność marki. Take-Two jeszcze nie skomentowało tych odkryć i przypuszczeń.

Decyzja tłumaczyłaby duże opóźnienie strzelanki XCOM, której spodziewaliśmy się jeszcze przed wspomnianą strategią studia Firaxis. Produkcja wzbudzająca spore kontrowersje wśród fanów XCOM jest tworzona od 2005 roku, ale zapowiedziano ją dopiero 3 lata temu. Ostatnie plotki głoszą, że tytuł nie jest już strzelanką, a taktyczną grą TPP skierowaną do dystrybucji cyfrowej. Prace nad projektem trwają – jego premiera nastąpi w okresie od 1 kwietnia 2013 roku do 31 marca 2014 roku.

XCOM zmieni nazwę na The Bureau? – plotki o strzelankowej adaptacji uniwersum - ilustracja #3XCOM to seria składająca się głównie z gier strategicznych, w której zadaniem gracza jest odparcie ataku obcej rasy. Kultowe odsłony marki wyszły jeszcze w latach 90. ubiegłego wieku. Po wielu latach nieobecności XCOM powrócił w przeróbce pierwowzoru, stworzonej przez studio Firaxis (twórcy Cywilizacji). Zanim doszło do premiery strategii, Take-Two zapowiedziało strzelankę XCOM. Gracze nie przyjęli tej wiadomości najlepiej, narzekając na zmianę gatunku.

  1. Oficjalna strona gry XCOM