Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 28 marca 2013, 10:55

autor: Sarge

Dzisiaj doczekamy się zapowiedzi nowej gry z serii Total War

Jak zapowiedział czołowy projektant ze studia Creative Assembly, jeszcze dzisiaj na Game Developers Conference dojdzie do ujawnienia kolejnej gry z serii Total War. Poza zapowiedzianym jakiś czas temu Total War: Rome II, deweloper ma w zanadrzu jeszcze jeden tytuł.

James Russell ze studia Creative Assembly zapowiedział na Twitterze, ze dzisiaj na targach na targach Game Developers Conference zapowie nową odsłonę serii gier strategicznych Total War. Na razie nie znamy na jej temat żadnych szczegółów.

„Jestem bardzo podekscytowany, że na mojej jutrzejszej przemowie (wpis pojawił się na Twitterze wczoraj – dop. Sarge) na targach Game Developers Conference będę mógł zapowiedzieć nową, znajdującą się w produkcji grę z serii Total War – będzie ona czymś, czego nie robiliśmy wcześniej” – napisał James Russell.

W tej chwili wiadomo, że studio Creative Assembly pracuje nad Total War: Rome II - Dzisiaj doczekamy się zapowiedzi nowej gry z serii Total War? - wiadomość - 2013-03-28
W tej chwili wiadomo, że studio Creative Assembly pracuje nad Total War: Rome II

Powyższa wiadomość oznacza najwyraźniej, że akcja omawianego tytułu będzie miała miejsce w okresie historycznym, którego twórcy nie podejmowali w poprzednich odsłonach cyklu Total War. Tak naprawdę ciężko jednak cokolwiek wyrokować na podstawie krótkiego wpisu czołowego projektanta ze studia Creative Assembly. Prawdopodobnie w ciągu najbliższych kilku godzin poznamy jakieś konkrety.

Warto przypomnieć, że zespół odpowiedzialny za serię Total War od dłuższego czasu pracuje nad grą opartą na licencji Obcego. Wciąż czekamy również na premierę Total War: Rome II. Pod koniec ubiegłego roku deweloper podpisał też umowę z firmą SEGA, uprawniającą go do tworzenia produkcji z serii Warhammer. W sieci pojawiły się nawet przypuszczenia, że w kolejnej odsłonie cyklu Total War przeniesiemy się do uniwersum Warhammera, ale raczej trudno uwierzyć, że twórcy chcieliby powiązać obie marki w taki sposób.