Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 22 listopada 2018, 14:11

autor: Bartosz "Aquma" Świątek

W lutym nastąpi koniec Total War Arena

Serwery Total War: Arena – darmowej, sieciowej odsłony popularnej serii strategicznej od studia Creative Assembly – zostaną wyłączone w lutym przyszłego roku. Firmy zaangażowane w projekt przygotowały kilka nagród pocieszenia dla uczestników beta-testów.

Total War: Arena powoli kończy żywot. - W lutym nastąpi koniec Total War Arena - wiadomość - 2018-11-22
Total War: Arena powoli kończy żywot.

W SKRÓCIE:

  1. serwery Total War: Arena zostaną wyłączone w lutym 2019 roku;
  2. projekt został skasowany, bo nie spełniał oczekiwań deweloperów;
  3. uczestnicy beta-testów otrzymają w nagrodę DLC do wybranego tytułu z serii Total War;
  4. wirtualne środki, a także czas gry Premium, nabyte w ramach Starter Packów, mogą zostać przekazane na konto innego tytułu z katalogu Wargaming.

Firmy Creative Assembly oraz Wargaming poinformowały, że serwery Total War: Arena – skupionej na rozgrywkach sieciowych, darmowej odsłony popularnej serii strategicznej od studia CA, która na początku tego roku weszła w fazę otwartych beta-testów – zostaną wyłączone w lutym 2019 r. Nie ma też już możliwości tworzenia nowych kont. Przyczyną skasowania produkcji jest fakt, że nie spełnia ona oczekiwań deweloperów. Twórcy podziękowali społeczności za udział w projekcie.

Prezenty w podzięce

W tym przypadku nie skończyło się jednak tylko na słowach podziękowania – studio Creative Assembly postanowiło odwdzięczyć się społeczności Total War: Arena także w inny sposób: rozdając DLC do innych gier z popularnego cyklu. Wszyscy, którzy wzięli udział w testach mogą wybrać jeden z czterech dodatków z poniższej listy:

  1. Total War: Medieval II – Definitive Edition
  2. Hannibal at the Gates (DLC do Total War: Rome II)
  3. Age of Charlemagne (DLC do Total War: Attila)
  4. Grim and the Grave (DLC do pierwszej części Total War: Warhammer)

Pieniądze zainwestowane w grę nie znikną

Oświadczenie przekazała także firma Wargaming, informując graczy, że zarówno złoto, jak i czas premium zakupione w ramach tzw. Starter Packów Total War: Arena mogą zostać wykorzystane w jednej z pozostałych gier tego wydawcy: World of Tanks, World of Warplanes, World of Warships (z zastosowaniem konwersji walut/czasu 1:1 – więc nie tracimy nic). Dodatkowo otrzymamy zwrot pieniędzy (również w formie środków, które możemy wykorzystać w innych grach) za wszystkie rzeczy zakupione w Premium Shopie pomiędzy 22 sierpnia a 22 listopada bieżącego roku.

Do 22 grudnia należy wybrać, które z naszych kont (w której grze) zostanie zasilone dodatkowymi środkami (pojawią się one na koncie tego samego dnia, w którym podejmiemy decyzję) – jeśli tego nie uczynimy, system automatycznie przypisze je do tej gry, w której spędziliśmy najwięcej czasu (lub automatycznie do World of Tanks, jeśli nie graliśmy w żaden z tych tytułów). Nasz czas Premium w wybranej produkcji Wargaming będzie liczony od momentu jego przekazania (jeśli graliśmy wcześniej) lub od chwili, gdy po raz pierwszy się zalogujemy (jeśli to nasz pierwszy kontakt z tą grą).

Warto przy tym odnotować, że fundusze „przekazane” do innego tytułu tak naprawdę nie znikną z naszego konta w Total War: Arena – będzie można wydać je i bawić się wszystkim, co zakupimy, aż do chwili wyłączenia serwerów.

  1. Wargaming – strona oficjalna
  2. Creative Assembly – strona oficjalna