Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikStrategicznePC
Okładka Total War: Rome II - Hannibal at the Gates (PC)

Total War: Rome II - Hannibal u bram PC

Total War: Rome II - Hannibal at the Gates

Drugie rozszerzenie DLC do wydanej jesienią 2013 roku gry Total War: Rome II studia Creative Assembly. Głównym tematem dodatku zatytułowanego Hannibal u Bram jest druga wojna punicka, która toczyła się w III w. p.n.e.

To jest dodatek do gry Total War: Rome II.

Strategiczne | RTS | turowe | starożytność | multiplayer | strategiczne wojenne | Rzym

PC Windows
Okładka Total War: Rome II - Hannibal at the Gates (PC)

Polskie napisy

Angielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji PC:

27marca2014

27marca2014

pudełko PL

Total War: Rome II – Hannibal u bram jest drugim rozszerzeniem do uznanej gry strategicznej studia Creative Assembly. Głównym tematem dodatku jest druga wojna punicka, która toczyła się w III w. p.n.e. między Rzymem a Kartaginą. To także starcie dwóch wybitnych dowódców – zaprzysiężonego wroga Rzymu Hannibala oraz błyskotliwego Scypiona Afrykańskiego.

Dodatek wprowadza do gry kolejną kampanię, tym razem rozgrywaną w zachodniej części Regionu Śródziemnomorskiego. Nowa mapa, choć obejmuje mniejszy obszar niż ta z głównej kampanii, jest od niej bardziej szczegółowa i składa się w sumie z 19 prowincji. Akcja Hannibala u bram rozgrywa się na przestrzeni lat 218 – 202 p.n.e., przy czym każdy rok składa się z 12 tur. W rezultacie, podobnie jak w dodatku Cezar w Galii, tutaj także pojawiają się pory roku i związany z nimi wpływ pogody na rozgrywkę.

Grę tradycyjnie zaczynamy od wyboru frakcji. W DLC Hannibal u bram dostępne są następujące nacje: potężny Rzym i Kartagina, pozostające ze sobą we wrogich stosunkach, bogate helleńskie miasto-państwo Syrakuzy oraz iberyjskie plemiona Arewaków i Luzytanów; dowodzenie trzema ostatnimi jest wyraźnie trudniejsze i wymaga podejmowania dobrych decyzji dyplomatycznych.

Wszystkie frakcje otrzymały po kilka nowych jednostek militarnych (dostępnych także w głównej kampanii) oraz własne drzewka technologii. Prócz tego Rzym i Kartagina posiadają dodatkową gałąź rozwoju, koncentrującą się na dyplomacji.

Oprócz kampanii dla jednego i dwóch graczy, Hannibal u bram wprowadza dwa starcia historyczne, stanowiące punkty zwrotne drugiej wojny punickiej: bitwę pod Kannami (216 r. p.n.e.) i pod Zamą (202 r. p.n.e.).

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer:   Internet     Liczba graczy: 1-2  

Ocena gry 5.5 / 10 na podstawie 68 ocen czytelników.

Oczekiwania czytelników przed premierą gry: 6.7 / 10 na podstawie 11 głosów czytelników.

Gry podobne do Total War: Rome II - Hannibal u bram

Wymagania wiekowe Total War: Rome II - Hannibal at the Gates

16+

Wymagania sprzętowe Total War: Rome II - Hannibal u bram

PC Windows

Rekomendowane: Core i5 2.6 GHz, 4 GB RAM, karta grafiki 1024 MB (GeForce GTX 460 lub lepsza), 35 GB HDD, Windows XP/Vista/7/8

Total War: Rome II – Hannibal u bram debiutuje w dystrybucji cyfrowej
Total War: Rome II – Hannibal u bram debiutuje w dystrybucji cyfrowej

wiadomość27 marca 2014

Dziś ma miejsce premiera drugiego dodatku do gry strategicznej Total War: Rome II – Hannibal u bram. Rozszerzenie, pozwalające wziąć udział w drugiej wojnie punickiej, jest dostępne w dystrybucji cyfrowej w polskiej wersji językowej, a jego sugerowana cena wynosi 14,99 euro (ok. 63 zł). Ponadto podstawowa wersja gry otrzymała niedawno sporą aktualizację o nazwie Season and Wonders.

Total War: Rome II – Hannibal u bram drugim dodatkiem do strategii totalnej Creative Assembly
Total War: Rome II – Hannibal u bram drugim dodatkiem do strategii totalnej Creative Assembly

wiadomość14 marca 2014

Total War: Rome II – Hannibal u bram, drugi duży dodatek do uznanej gry strategicznej studia Creative Assembly, zadebiutuje 27 marca 2014 roku. Fani mogą spodziewać się kolejnej kampanii, obejmującej okres drugiej wojny punickiej, oraz kilku nowinek w mechanice rozgrywki.