Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 27 marca 2014, 12:27

autor: Draug

Total War: Rome II – Hannibal u bram debiutuje w dystrybucji cyfrowej

Dziś ma miejsce premiera drugiego dodatku do gry strategicznej Total War: Rome II – Hannibal u bram. Rozszerzenie, pozwalające wziąć udział w drugiej wojnie punickiej, jest dostępne w dystrybucji cyfrowej w polskiej wersji językowej, a jego sugerowana cena wynosi 14,99 euro (ok. 63 zł). Ponadto podstawowa wersja gry otrzymała niedawno sporą aktualizację o nazwie Season and Wonders.

Zgodnie z zapowiedziami sprzed niecałych dwóch tygodni, dziś ma miejsce premiera dodatku Hannibal u bram (oryginalnie Hannibal at the Gates) do wydanej we wrześniu ubiegłego roku popularnej gry strategicznej Total War: Rome II, stworzonej przez studio Creative Assembly. Drugie rozszerzenie jest dostępne wyłącznie kanałami dystrybucji cyfrowej, na przykład na Steamie. Sugerowana cena dodatku wynosi 14,99 euro (w przeliczeniu około 63 zł), lecz na platformie firmy Valve Software jeszcze przez kilka godzin (do 18:00) tytuł można zakupić z 10-procentowym rabatem, czyli za 13,49 euro (ok. 57 zł). Mimo że szansa na znalezienie omawianej pozycji w rodzimych sklepach jest znikoma, Hannibal u bram otrzymał polską kinową wersję językową.

Hannibal czy Scypion Afrykański? Za którym legendarnym wodzem byście się opowiedzieli? - Total War: Rome II – Hannibal u bram debiutuje w dystrybucji cyfrowej - wiadomość - 2014-03-27
Hannibal czy Scypion Afrykański? Za którym legendarnym wodzem byście się opowiedzieli?

Przypomnijmy, że najważniejszą cechą omawianego rozszerzenia jest nowa kampania, koncentrująca się na drugiej wojnie punickiej, czyli wydarzeniach z lat 218-201 p.n.e., w których republika rzymska toczyła zażartą wojnę z Kartaginą w zachodniej części basenu Morza Śródziemnego: od Półwyspu Apenińskiego, przez dzisiejszą Hiszpanię, po północne wybrzeża Afryki. Oprócz wspomnianych dwóch mocarstw, dodatek pozwala także na objęcie kontroli nad innymi frakcjami: greckim państwem-miastem Syrakuzy oraz plemionami Arewaków i Luzytan z Półwyspu Iberyjskiego.

Akcja kampanii z rozszerzenia toczy się na mniejszym obszarze niż w przypadku „podstawki” (czyli właśnie w owej zachodniej części basenu śródziemnomorskiego), lecz w zamian dostępne terytoria są bardziej szczegółowe. Oprócz tego Hannibal u bram oferuje różne innowacje w sferze mechaniki, takie jak nowe drzewka technologiczne (skupione na dyplomacji), niedostępne wcześniej jednostki dla poszczególnych frakcji, a także system pór roku. Ponadto mamy szansę wziąć udział w dwóch historycznych bitwach: pod Kannami (216 r. p.n.e.) i pod Zamą (202 r. p.n.e.).

Hannibal u bram to drugie duże rozszerzenie do gry Total War: Rome II. Pierwszym był wydany w grudniu ubiegłego roku Cezar w Galii, który pozwalał na wzięcie udziału w kampanii jednego z najsłynniejszych rzymskich wodzów na terenie Europy Zachodniej w latach 58-51 p.n.e. Należy pamiętać, że wszystkie dodatki do omawianego tytułu wymagają posiadania zainstalowanej „podstawki”, a ponadto nie można cieszyć się nimi bez aktywacji na Steamie.

Na koniec warto wspomnieć, że wczoraj gra otrzymała sporą aktualizację o nazwie Season and Wonders Update. Największa wprowadzana przez nią nowość to implementacja systemu pór roku w podstawowej kampanii. Ponadto tytuł wzbogacono o kilka nowych cudów pojawiających się na polach bitew (np. latarnia morska na Faros), a także zwiększono wsparcie dla streamowania rozgrywek za pośrednictwem serwisu Twitch.TV i dodano obsługę urządzeń z ekranami dotykowymi. Nie zabrakło również pomniejszych usprawnień w różnych aspektach zabawy.