Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikStrategicznePC
Okładka Total War: Rome II - Caesar in Gaul (PC)
OkładkaTotal War: Rome II - Caesar in Gaul (PC)

Total War: Rome II - Cezar w Galii PC

Total War: Rome II - Caesar in Gaul

Pierwszy z planowanych dodatków do gry Total War: Rome II studia Creative Assembly. Akcja rozszerzenia zatytułowanego Cezar w Galii rozgrywa się w latach 58-51 p.n.e. i koncentruje na zmaganiach tytułowego władcy Rzymu z plemionami galijskimi.

To jest dodatek do gry Total War: Rome II.

Strategiczne | RTS | turowe | starożytność | strategiczne wojenne | starożytny Rzym

Total War: Rome II - Cezar w Galii Premiera PC

17grudnia2013

pudełko PL

17grudnia2013

producent: Creative Assembly wydawca: SEGA wydawca PL: Cenega S.A. Strona oficjalna

Polskie napisyPolskie napisyAngielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

Gry podobne do Total War: Rome II - Cezar w Galii

Cezar IV

Grand Ages: Rome

The History Channel: Great Battles of Rome

Total War: Rome II – Cezar w Galii to rozszerzenie do popularnej strategii czasu rzeczywistego autorstwa studia Creative Assembly. Tytuł opowiada o zmaganiach Juliusza Cezara z plemionami galijskimi, dostarczając przy okazji sporo nowości.

Akcja dodatku rozgrywa się w czasach 58 - 51 r. p.n.e. Mniejszy przedział czasowy wymusił na twórcach zmiany w systemie kolejek. Każda z nich trwa w rozszerzeniu Cezar w Galii dwa tygodnie, a nie 12 miesięcy, dzięki czemu do gry powrócił system pór roku. Wpływa on w losowy sposób na przebieg rozgrywki, np. późna jesień może przynieść dobre zbiory, a suche lato niekorzystnie wpływa na produkcję żywności. Wydarzenia mają miejsce na rozszerzonej mapie Galii, w której znajduje się 18 prowincji.

Jedną z ważniejszych nowości są kolejne grywalne frakcje, które można wykorzystać również w podstawowej wersji Total War: Rome II. Są to: Nerwiowie (barbarzyńcy belgijscy), Bojowie (barbarzyńcy galijscy) oraz Galatowie (barbarzyńcy anatolijscy). Oprócz tego nie zabrakło nowych jednostek, w tym: Powierników miecza i Weteranów z włóczniami (Bojowie), Galackich legionistów (Galatowie), Szermierzy wybrańców (plemiona galijskie), Okrutnych mieczy (Nerwiowie) i wielu innych.

Studio Creative Assembly zmieniło także mechanikę wyzwań, zastępując tym samym wojny domowe. Wcielamy się w nich w plemię galijskie i mierzymy się z siłami interwencyjnymi Rzymu. System działa też w drugą stronę, jeżeli gramy stroną kierowaną przez Juliusza Cezara. Oprócz tego Cezar w Galii zawiera także nową bitwę historyczną - Bitwę pod Alezją. Należy w niej utrzymać oblężenie galijskiej twierdzy Wercyngetoryksa (w przypadku gry Rzymianami).

W Total War: Rome II – Cezar w Galii deweloperzy większy nacisk położyli na postaci, aniżeli w wersji podstawowej gry. Poszczególne frakcje korzystają z usług historycznych bohaterów, w tym Gajusza Juliusza Cezara, Marka Antoniusza oraz innych. Dodatkowo każda z grywalnych nacji ma też swojego przywódcę, który jest awatarem gracza w trakcie kampanii.

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer: Internet  

Ocena użytkowników: 6,1 / 10 na podstawie 107 głosów czytelników.

Oczekiwania czytelników przed premierą: 6.2 / 10 na podstawie 28 głosów czytelników.

Wymagania wiekowe Total War: Rome II - Cezar w Galii: Odpowiednia dla każdego wieku.

Total War: Rome II - Cezar w Galii Wymagania sprzętowe

PC Windows

PC Windows

  • Zalecane:
  • Core i5 2.5 GHz
  • 4 GB RAM
  • karta grafiki 1 GB (GeForce GTX 460 lub lepsza)
  • 35 GB HDD
  • Windows XP/Vista(SP1)/7(SP1)/8