Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 2 grudnia 2013, 17:49

autor: Góral

Total War: Rome II – Cezar w Galii nowym dodatkiem do popularnej strategii

12 grudnia w ramach cyfrowej dystrybucji ukaże się dodatek Cezar w Galii do gry strategicznej Total War: Rome II. Tytuł przedstawi wojnę Juliusza Cezara z plemionami galijskimi, wprowadzając do zabawy szereg nowości.

Total War: ROME II – Cezar w Galii ukaże się w przyszłym tygodniu.
Total War: ROME II – Cezar w Galii ukaże się w przyszłym tygodniu.
Total War: ROME II – Cezar w Galii w skrócie:
  • Rozszerzenie do gry strategicznej Total War: ROME II
  • Przedstawi wojnę Juliusza Cezara z plemionami galijskimi
  • Premiera nastąpi 12 grudnia

Firma Sega zapowiedziała rozszerzenie do gry Total War: ROME IICezar w Galii (Caesar in Gaul), które przedstawi wojnę Juliusza Cezara z plemionami galijskimi. Dodatkowo zabawa zostanie urozmaicona szeregiem nowości i dodatkowych frakcji. Premiera tytułu odbędzie się w ramach cyfrowej dystrybucji 12 grudnia, w cenie 14,99 euro (około 63 zł).

Akcja rozegra się w czasach 58-51 r. p.n.e. W związku z mniejszym przedziałem czasowym, każda kolejka trwać będzie dwa tygodnie, a nie 12 miesięcy, dzięki czemu do gry powróci system pór roku. Wydarzenia przedstawione w dodatku będą mieć miejsce na nowej mapie – rozszerzonej wizji Galii, w której znajduje się 18 prowincji.

Inwestując pieniądze w dodatek Cezar w Galii otrzymamy kolejne jednostki i grywalne frakcje do wykorzystania także w podstawowej wersji gry. Są to:

  • Nerwiowie (barbarzyńcy belgijscy),
  • Bojowie (barbarzyńcy galijscy),
  • Galatowie (barbarzyńcy anatolijscy).
Total War: ROME II – Cezar w Galii to rozszerzenie do popularnej strategii. - Total War: ROME II – Cezar w Galii nowym dodatkiem do popularnej strategii - wiadomość - 2013-12-02
Total War: ROME II – Cezar w Galii to rozszerzenie do popularnej strategii.

Oprócz tego studio Creative Assembly wprowadzi nową mechanikę wyzwań, zastępującą wojny domowe, w których wcielając się w plemię galijskie, zmierzymy się z siłami interwencyjnymi Rzymu i na odwrót. Dodatkowo udostępniona zostanie nowa bitwa historyczna - Bitwa pod Alezją.

Total War: ROME II to najnowsza odsłona jednej z najpopularniejszych serii gier strategicznych. Za jej produkcję odpowiada studio Creative Assembly, znane z wszystkich pozostałych części. Zabawa polega na walce o władzę oraz dominację terytorialną, wykorzystując w tym celu jedno z wybranych państw.

W Total War: ROME II – Cezar w Galii zmierzymy się z plemionami galijskimi. - Total War: ROME II – Cezar w Galii nowym dodatkiem do popularnej strategii - wiadomość - 2013-12-02
W Total War: ROME II – Cezar w Galii zmierzymy się z plemionami galijskimi.