Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 2 grudnia 2013, 17:59

autor: qjin

Warhammer 40,000: Storm of Vengeance zapowiedziane

Ogłoszono, że trwają prace nad kolejną grą osadzoną w uniwersum Warhammer 40,000. Storm of Vengeance, bo o niej mowa, będzie strategią przeznaczoną zarówno dla posiadaczy komputerów osobistych, jak i urządzeń mobilnych.

Kolejna gra w uniwersum Warhammera i kolejna strategia, tym razem przygotowywana przez niezbyt zasłużone studio - Warhammer 40,000: Storm of Vengeance zapowiedziane - wiadomość - 2013-12-02
Kolejna gra w uniwersum Warhammera i kolejna strategia, tym razem przygotowywana przez niezbyt zasłużone studio

Firma Games Workshop rozpoczęła współpracę ze studiem o nazwie Eutechnyx, czyli twórcami takich gier, jak Big Mutha Truckers, ostatnie odsłony serii NASCAR czy niezbyt dobrze przyjęte przez recenzentów i graczy Ride to Hell: Retribution. Na mocy zawartego porozumienia wspomniany zespół deweloperski, a właściwie jego nowa mobilna dywizja, opracuje kolejną grę spod znaku wojennego młota. Będzie ona reprezentantem gatunku strategii. Więcej szczegółów na temat rozgrywki nie podano – na razie pozostaje tylko spekulować.

W Warhammer 40,000: Storm of Vengeance zadaniem gracza ma być obrona planety Piscina IV przed najeźdźcami, czyli Orkami. Jednakże do ich dyspozycji zostanie oddanych tylko sto jednostek kosmicznych marines z Dark Angels, jednego z najpotężniejszych i najbardziej tajemniczych zakonów.

W grze główną rolę odegra zakon Dark Angels - Warhammer 40,000: Storm of Vengeance zapowiedziane - wiadomość - 2013-12-02
W grze główną rolę odegra zakon Dark Angels

Spółka Games Workshop ostatnimi czasy chętnie użycza licencji Warhammer 40K różnym producentom. Wystarczy wspomnieć, że w ciągu ostatnich miesięcy ogłoszono Warhammer 40,000: Space Wolf, czyli karciankę na PC i platformy przenośnie z systemami Android oraz iOS, czy Space Hulk: Deathwing, nowy projekt studia Streum on, autorów E.Y.E: Divine Cybermancy. W drodze było jeszcze Warhammer 40,000: Dark Millennium Online, ale po ogłoszeniu bankructwa przez THQ, prace zostały anulowane.

Warhammer 40,000: Storm of Vengeance ukaże się na PC oraz bliżej niesprecyzowanych urządzeniach mobilnych, prawdopodobnie opartych na systemie iOS i Android. Premiera odbędzie się w pierwszym kwartale 2014 roku. Niestety, nie udostępniono żadnych obrazków z gry.