Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 21 grudnia 2012, 10:21

autor: moir

Warhammer 40,000: Dark Millennium anulowany. THQ nabiera wody w usta

Przedstawiciele firmy THQ poinformowali, że długo zapowiadany Warhammer 40,000: Dark Millennium został ostatecznie anulowany. W opublikowanym w związku z niedawnym bankructwem firmy dokumencie nie znalazły się żadne zapisy na temat gry.

Nowy Warhammer miał ukazać się na początku drugiego kwartału 2013 roku. - Warhammer 40,000: Dark Millennium anulowany. THQ nabiera wody w usta - wiadomość - 2012-12-21
Nowy Warhammer miał ukazać się na początku drugiego kwartału 2013 roku.

Pierwsze konkretne informacje i zapowiedzi dotyczące Warhammer 40,000: Dark Millennium pojawiły się już w połowie 2010 roku. Wydawca gry, amerykańska firma THQ, głośno informował o nadziejach pokładanych w tym tytule, a w sieci publikowane były coraz bardziej szczegółowe opisy dotyczące zawartych w produkcji treści oraz samej mechaniki rozgrywki. W marcu 2012 roku oficjalnie zmieniono plany wydawnicze, a gra ukazać się miała już nie jako MMO, lecz pełnoprawne wydanie dla pojedynczego gracza z rozbudowanym trybem multiplayer. Niestety, jak dowiedział się zachodni serwis Kotaku, prace nad najnowszą odsłoną serii Warhammer zostały anulowane.

Jak dowiedzieliśmy się niedawno, THQ zgłosiła wniosek o bankructwo i została wystawiona na sprzedaż. Szokująca wiadomość szybko została zbagatelizowana przez przedstawicieli firmy, którzy poinformowali, że jest to tylko kolejny krok mający na celu dalszy rozwój oraz zapewnienie bezpieczeństwa finansowanego przedsiębiorstwa. Zapewniono wszystkich fanów, że zapowiedziane wcześniej premiery wszystkich gier wydawnictwa odbędą się zupełnie normalnie, w zaplanowanych terminach. Na poparcie tych słów i obietnic opublikowano dokument, na którego końcu zobaczyć możemy pełną listę tytułów mających się ukazać z ramienia THQ w najbliższym czasie. Wśród widniejących w tabeli nazw zabrakło jednak Warhammer 40,000: Dark Millennium.

Wśród zapisów dotyczących najnowszych produkcji THQ nie znalazły się żadne informacje na temat nowego Warhammer 40,000. - Warhammer 40,000: Dark Millennium anulowany. THQ nabiera wody w usta - wiadomość - 2012-12-21
Wśród zapisów dotyczących najnowszych produkcji THQ nie znalazły się żadne informacje na temat nowego Warhammer 40,000.

Celem uzyskania informacji dotyczących zagadkowej przyszłości produkcji serwis Kotaku skontaktował się z przedstawicielami PR firmy.

Kotaku: Czy Warhammer 40,000 Dark Millennium wciąż pozostaje w produkcji?

PR: Prace nad tytułem zostały anulowane w marcu 2012 roku. Od tego czasu nie pojawiły się już żadne informacje na ten temat.

Kotaku: W marcu ogłoszono jedynie, że gra zamiast MMO przybierze formę przeznaczoną dla pojedynczego gracza. Informował tak w swoim oświadczeniu Brian Farrell, prezes THQ.

PR: Na chwilę obecną możemy tylko poinformować, że prace nad Dark Milennium Online zostały anulowane. Od czasu ogłoszenia tego nie informowaliśmy o żadnych nowościach związanych z tytułem ani kolejnych projektach. To wszystko.

Przekazane informacje nie rokują dobrze i losy nowej części Warhammer 40,000 są już najprawdopodobniej przesądzone. Ziarenko nadziei może rodzić fakt, że w przedstawionym przez THQ dokumencie zawarte są szczegóły odnośnie trwających w studiu Vigil Games, niedoszłym twórcy Dark Millennium, prac nad tytułem pod roboczą nazwą Crawler. Nie ma jednak żadnych poszlak potwierdzających ten trop, a przedstawiciele wydawnictwa milczą.