Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 13 października 2011, 12:00

autor: Marcin "Sarge" Skierski

Wysyp informacji na temat gry MMO Warhammer 40,000: Dark Millennium Online

Na łamach fanowskiego forum WarSeer pojawiło się wiele informacji na temat gry MMO Warhammer 40,000: Dark Millennium Online. Z kolei oficjalna strona internetowa firmy THQ mówi o premierze nadchodzącej produkcji studia Vigil Games dopiero w 2013 roku.

W sieci pojawiło się dużo nowych informacji na temat gry MMO Warhammer 40,000: Dark Millennium Online. Wiele wskazuje na to, że produkcja studia Vigil Games zadebiutuje na rynku dopiero w 2013 roku.

Najświeższe doniesienia pojawiły się na łamach forum WarSeer, skupiającego wokół siebie fanów uniwersum Warhammera. Poznaliśmy sporo szczegółów dotyczących rozgrywki, klas postaci, a także samego procesu dewelopingu. Należy pamiętać, że nie są to informacje oficjalnie udostępnione przez producenta, ale ich wiarygodność jest całkiem duża.

Wysyp informacji na temat gry MMO Warhammer 40,000: Dark Millennium Online - ilustracja #1

Podstawowe informacje

Choć głównym deweloperem pozostaje Vigil Games, "to twórcy otrzymują wsparcie ze strony Relic Entertainment, czyli autorów niedawno wydanej gry akcji Warhammer 40,000: Space Marine. Pomocnej dłoni użycza także chińskie studio Winking. Obydwa zespoły zajmują się przede wszystkim animacją i artystyczną stroną nadchodzącego dzieła, podczas gdy do Vigil Games należy 90% pracy.

Warhammer 40,000: Dark Millennium Online działa na silniku wykorzystanym w Darksiders czy Warhammer 40,000: Space Marine. Także Walka ma wyglądać podobnie jak w tym ostatnim tytule. Z kolei klimat powinien być nieco bardziej mroczny i przypominać raczej wspomniane Darksiders. Całość zostanie utrzymana w stylu znanym z ostatniego zwiastuna zaprezentowanego na czerwcowych targach E3.

Klasy postaci

Gracz będzie miał do wyboru jedną z wielu klas postaci należących do wojsk Porządku (ang. Order) lub Chaosu (ang. Disorder). Do tych pierwszych zaliczać się będą przede wszystkim Eldarowie, podczas gdy siły Chaosu zasilą m.in. Orkowie. Do tego dołączą zapewne jeszcze inne rasy, jak np. Tyranidzi.

Wysyp informacji na temat gry MMO Warhammer 40,000: Dark Millennium Online - ilustracja #2

Każda postać otrzyma po trzy specjalności, a więc np. Space Marine będzie mógł rozwinąć się jako jednostka typu Tactical, Devastator i Assault. Osobne usprawnienia dostanie Psyker, Techpriest, Assassin i inne, jeszcze nieujawnione klasy. Bohater będzie mógł osiągnąć maksymalnie 60. poziom doświadczenia. Niewykluczone, że z czasem ten limit zostanie zwiększony.

Rozgrywka

Warhammer 40,000: Dark Millennium Online zaoferuje otwarty świat PvP oraz instancje z misjami, podobnie jak ma to miejsce choćby w World of Warcraft. Akcję będziemy obserwować z perspektywy trzeciej osoby. Sterowanie może wyglądać podobnie jak w Star Trek Online, choć walka wręcz jest wyraźnie inspirowana wspomnianym Warhammer 40,000: Space Marine.

Wysyp informacji na temat gry MMO Warhammer 40,000: Dark Millennium Online - ilustracja #3

Bohater będzie mógł nosić po dwie sztuki niektórych broni. Lewy przycisk myszy odpowie za ciosy lewą ręką – analogicznie sprawa wygląda z prawą. Poszczególne uderzenia w walce wręcz połączymy w combosy. Każda umiejętność po wykorzystaniu musi się załadować, zanim znowu zostanie użyta (tzw. cooldown).

Na kolejne wyprawy po wirtualnym świecie udamy się w maksymalnie pięcioosobowej drużynie, a raidy będą mogły liczyć nie więcej niż 50 osób. Przemierzanie większych odległości ułatwimy sobie używając funkcji sprintu, a strzelanie będzie o tyle przyjazne, że amunicja do broni dystansowych ma być nieograniczona. Mimo to, przez cały czas będziemy musieli uważać na przegrzewanie się pukawki i konieczność przeładowywania. Nie zabraknie popularnego systemu osłon.

Wysyp informacji na temat gry MMO Warhammer 40,000: Dark Millennium Online - ilustracja #4

To tylko najważniejsze informacje, jakie można przeczytać na forum WarSeer, więc po więcej szczegółów wszystkich zainteresowanych zapraszamy pod ten adres. Należy mieć na uwadze, że nie wszystkie elementy do czasu premiery muszą zostać zachowane w takiej formie. Niektóre mogą być zupełnie przemodelowane i nie znaleźć się w końcowym produkcie.

Firma THQ zaktualizowała podstronę internetową na temat Warhammer 40,000: Dark Millennium Online. Według najnowszej informacji, gra miałaby się ukazać 1 kwietnia 2013 roku. Akurat tak konkretnej daty nie bierzemy na poważnie – tym bardziej, że odnosi się ona do popularnego święta Prima Aprilis. Wygląda jednak na to, że produkcja studia Vigil Games ukaże się dopiero w 2013 roku, choć do tej pory mogliśmy mieć nadzieję na przyszłoroczny debiut.