Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 13 października 2011, 10:50

autor: Kono

Assassin's Creed: Revelations - stereoskopowe 3D i zmiany w rozgrywce

Na oficjalnym blogu PlayStation pojawił się wpis dotyczący nowości, które znajdą się w nadchodzącej odsłonie cyklu Assassin's Creed. Wśród nich wyróżnić można mechanizm obrony kryjówek, wcielanie się w Altaira oraz wsparcie dla stereoskopowego obrazu 3D.

Do premiery gry Assassin’s Creed: Revelations pozostało niewiele czasu. Niemniej jednak, firma Ubisoft wciąż publikuje nowe informacje o nadchodzącym tytule. Tym razem dowiedzieliśmy się o wsparciu dla stereoskopowego 3D na PlayStation 3 oraz o kilku interesujących faktach dotyczących rozgrywki i fabuły w najnowszej grze z cyklu Assassin’s Creed.

Uwaga: W dalszej części wiadomości mogą pojawić się spoilery dla osób, które nie grały w dotychczasowe odsłony serii Assassin’s Creed.

Fragment misji singleplayer

Szereg ciekawych informacji dotyczących Assassin’s Creed Revelations pojawił się na oficjalnym blogu PlayStation. Dowiedzieliśmy się między innymi o nieco zmienionym schemacie sterowania. Orli Wzrok został przyporządkowany do przycisku L3 (na PlayStation 3). Dzięki temu „trójkąt” będzie odpowiadał za podręczne bronie (np. sztylety). Zmieniono też nieco wygląd Animusa oraz mapki, która przypominać będzie tą znaną z serwisu Google Maps.

Ujawniono również, w jaki sposób znowu wcielimy się w Altaira. W związku z tym, że „klasyczne wejście” w skórę średniowiecznego asasyna nie jest możliwe, Ezio będzie musiał skorzystać z pieczęci (skonstruowanych przez rasę starożytnych istot) i dzięki temu zobaczy wspomnienia Altaira. Dowiemy się więc, co działo się z bohaterem pierwszej części gry po zabiciu Al Mualima. Kolejne pieczęci będziemy zdobywać podczas sekwencji przypominających Leże Romulusa z Assassin’s Creed: Brotherhood.

Kilka nowości pojawi się też w kwestii najemnych asasynów oraz obrony kryjówek. W dalszym ciągu będziemy mogli wysyłać podwładnych na misje w obrębie Morza Śródziemnego i tym samym awansować ich na wyższe stopnie wtajemniczenia. Z nowości można wyróżnić fakt, że wzywanie pomocników sprawi, że z czasem będziemy mogli robić to w krótszych odstępach czasu. Uwagę autorów wpisu na blogu PlayStation przykuła sekwencja obrony kryjówki. Ma ona przypominać nieco gry z gatunku tower defense. Niewątpliwie jest to coś, czego w serii Assassin’s Creed nigdy nie było.

Doskonale wiemy, że ekwipunek Ezio został wzbogacony o specjalny hak i bardzo szeroki wachlarz najróżniejszych bomb. Te drugie będą dostępne w trzech głównych wariantach: śmiercionośne, taktyczne i używane do dywersji. Poprzez łączenie odpowiednich składników będziemy mogli skonstruować ładunek wybuchowy najlepiej odpowiadający potrzebom bieżącej misji. Natomiast hak sprawdzi się jako narzędzie ułatwiające wspinaczkę oraz pozbywanie się kolejnych wrogów. Próbkę tego, co Ezio może zrobić będąc wyposażonym w ten sprzęt, zobaczycie na poniższym filmiku.

Rozczarować musimy osoby, które miały nadzieję na ponowne spotkanie z włoskimi asasynami. Okazuje się, że żadna z osób, które dotychczas pomagały Ezio w walce z rodziną Borgiów nie pojawi się w Revelations. Najprawdopodobniej znikną też misje Leonarda da Vinci. Ezio znajdzie jednak innych przyjaciół. Wśród nich można wymienić Yusufa (przywódca konstantynopolskich asasynów) oraz Sofię Sartor – zafascynowaną starymi księgami kobietę, która pomoże Ezio rozszyfrować położenie kolejnych pieczęci pozostawionych przez Altaira.

Jeśli chodzi o możliwość obserwowania Skoku Wiary (Leap of Faith) w stereoskopowym 3D to najprawdopodobniej będzie ona zarezerwowana dla posiadaczy konsoli Sony. Warto zaznaczyć, że tylko osoby posiadające odpowiednie odbiorniki będą mogły sprawdzić jak prezentuje się wirtualny Konstantynopol w pełnym 3D.

Assassin's Creed: Revelations pojawi się w wersji na PlayStation 3 oraz Xboksa 360 w połowie listopada bieżącego roku. Edycja pecetowa będzie dostępna dopiero na początku grudnia. Wydawcą gry w naszym kraju jest firma Ubisoft Polska.