Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 2 grudnia 2013, 13:55

Duchy na prowadzeniu. Top 10 UK (24 - 30 listopada)

Call of Duty: Ghosts wskoczył na szczyt listy sprzedaży detalicznej na wyspach brytyjskich, co w dużej mierze zawdzięcza rekordowej liczbie sprzedanych konsol PlayStation 4. Jeden z dwóch tytułów na wyłączność dla japońskiej maszyny, Killzone: Shadow Fall, nie załapał się niestety nawet na "pudło".

Zapraszamy do zapoznania się z najnowszym notowaniem najlepiej sprzedających się gier w Wielkiej Brytanii według organizacji Charttrack. Obejmuje ono okres między 24 a 30 listopada.

Premiera PlayStation 4 za nami, ale z powodu braku większej ilości pudełkowych “ekskluziwów” od Sony nie widać tego specjalnie na liście. Oczywiście nowa konsola spowodowała znaczny wzrost zainteresowania Call of Duty (sprzedaż w stosunku do poprzedniego notowania zwiększyła się o 33%) czy Battlefieldem (+85%), ale jak wiadomo, to tytuły multiplatformowe. Honoru japońskiej firmy broni więc w zasadzie tylko Killzone: Shadow Fall, który znalazł się na miejscu czwartym.

Wciąż świetnie radzą sobie Grand Thefy Auto V (+92%) i Batman: Arkham Origins (+155%). Jeszcze lepiej, dzięki właśnie edycji PS4, ma się Need for Speed: Rivals (+159%).

Poza pierwszą dziesiątką zadebiutowały: Knack (miejsce 13), Super Mario 3D World (14) i Injustice: Gods Among Us Ultimate Edition (38).

1.

Call of Duty: Ghosts

2.

FIFA 14

3.

Battlefield 4

4.

Killzone: Shadow Fall

5.

Assassin’s Creed IV: Black Flag

6.

LEGO Marvel Super Heroes

7.

Grand Theft Auto V

8.

Need for Speed: Rivals

9.

Just Dance 2014

10.

Batman: Arkham Origins