Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 22 lutego 2018, 15:51

autor: Kamil "Góral" Zwijacz

Total War Arena - rozpoczęto otwarte beta testy

Studio Creative Assembly udostępniło grę free-to-play Total War: Arena w ramach otwartych beta-testów. Produkcja dostępna jest na komputerach osobistych.

W Total War: Arena toczymy bitwy 10 na 10 graczy. - Total War Arena - rozpoczęto otwarte beta-testy - wiadomość - 2018-02-22
W Total War: Arena toczymy bitwy 10 na 10 graczy.
Total War: Arena w skrócie:
  • gra strategiczna od studia Creative Assembly;
  • dostępna na PC-tach za darmo (free-to-play);
  • produkcja znajduje się obecnie w fazie otwartych beta-testów;
  • poczynione postępy zostaną przeniesione do wersji 1.0.

Kilkanaście dni temu studio Creative Assembly poinformowało, że darmowa gra strategiczna Total War: Arena zostanie udostępniona w ramach otwartych beta-testów 22 lutego. Deweloper dotrzymał słowa i od dziś każdy zainteresowany może rozpocząć zabawę, udając się na oficjalną stronę produkcji. Do rozgrywki potrzebny jest komputer z procesorem Intel Core i3-550 / AMD Phenom II x4 945, kartą grafiki Nvidia GeForce GTS 450 / AMD Radeon HD 5750, 2 GB pamięci RAM i systemem operacyjnym Windows 7 lub nowszym. Jeżeli spełniacie te wymagania i macie 7 GB wolnego miejsca na twardym dysku, to możecie wyruszyć na pole bitwy.

Wraz ze startem bety do produkcji, którą mogliście już przetestować wcześniej chociażby w ramach otwartego tygodnia w listopadzie 2017 roku, dołączyła kolejna frakcja. Jest nią Kartagina z legendarnym Hannibalem oraz jego bratem Hazdrubalem na czele. Oprócz tego narodu do dyspozycji mamy też Greków, Rzymian i Barbarzyńców. Każdy z nich oferuje wiele zróżnicowanych jednostek – od łuczników i wojowników walczących mieczem, przez jazdę konną, aż po ogary wojenne oraz katapulty.

Total War: Arena stawia wyłącznie na sieciowe potyczki, w których uczestniczy dwudziestu graczy. Są oni jednak podzieleni na dwie drużyny składające się z dziesięciu osób. Dowódcy muszą ze sobą współpracować, by odnosić sukcesy. W przesłanej wiadomości prasowej stwierdzono, że dzięki wskazówkom graczy biorących udział we wcześniejszych testach, deweloperom udało się stworzyć przystępną produkcję, która jednocześnie ma wiele do zaoferowania weteranom gatunku.

Na koniec pragniemy jeszcze poinformować, że postępy poczynione w ramach otwartej bety zostaną zachowane po premierze wersji 1.0, choć obecnie nie wiadomo, kiedy to nastąpi.