Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gramynawynos.pl 22 lutego 2018, 15:42

autor: Vergil

Armored Warfare: Assault zadebiutowało na urządzeniach mobilnych

Armored Warfare: Assault rozpoczyna ofensywę na urządzeniach mobilnych. Produkcja zadebiutowała w modelu free-to-play, na smartfonach i tabletach z systemami iOS i Android.

Firma My.com przypomina miłośnikom czołgów o premierze Armored Warfare: Assault, czyli specjalnej wersji gry Armored Warfare. Produkcja przypuściła szturm na urządzenia mobilne, na których stara się jak najwierniej odwzorować doświadczenia towarzyszące zabawie na konsolach i komputerach osobistych. Tytuł jest dystrybuowany w modelu darmowym z mikropłatnościami, a można w niego zagrać na smartfonach i tabletach z systemami Android oraz iOS.

Armored Warfare: Assault przypuściło szturm na smartfony i tablety. Czy grze uda się zawojować mobilny rynek? - Armored Warfare: Assault zadebiutowało na urządzeniach mobilnych - wiadomość - 2018-02-23
Armored Warfare: Assault przypuściło szturm na smartfony i tablety. Czy grze uda się zawojować mobilny rynek?

A jak się w to gra? Otóż dzieło zespołu Pushkin Game Studio czerpie całymi garściami z rozwiązań wypracowanych w „dużym” Armored Warfare. Tytuł posiada więc wyłącznie tryb multiplayer – z innymi graczami możemy się bawić tak w wariancie 3vs3, jak i w trybie 8vs8. Odpowiednią dynamikę wirtualnych pojedynków zapewnia system szybkich respawnów.

Autorzy oddają do naszej dyspozycji kilkadziesiąt czołgów podzielonych na cztery kategorie (od ciężkich, przez zwiadowcze i snajperskie, skończywszy na szturmowych); wachlarz dostępnych maszyn poszerzamy, odblokowując w toku zmagań kolejne egzemplarze. Nie brakuje tu również elementów RPG, gdyż odnosząc zwycięstwa, awansujemy na kolejne poziomy doświadczenia, dzięki czemu otrzymujemy dostęp do nowych zdolności i modułów bojowych (a umiejętne wykorzystanie nalotu czy granatów dymnych potrafi odmienić losy niejednej batalii).

Andrzeju, nie denerwuj się. Jeśli taki kamuflaż nie zadziała, to po dziurach w pancerzu do jutra nie będzie śladu – nie takie rzeczy się ze szwagrem naprawiało! - Armored Warfare: Assault zadebiutowało na urządzeniach mobilnych - wiadomość - 2018-02-23
Andrzeju, nie denerwuj się. Jeśli taki kamuflaż nie zadziała, to po dziurach w pancerzu do jutra nie będzie śladu – nie takie rzeczy się ze szwagrem naprawiało!

Gra działa w oparciu o technologię Unreal Engine 4 – trzeba przyznać, że autorom udało się okiełznać potencjał drzemiący w tym silniku graficznym, gdyż jak na standardy panujące w grach mobilnych Armored Warfare: Assault prezentuje się co najmniej bardzo dobrze.