Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 10 marca 2010, 16:59

autor: Piotr "Jiker" Doroń

Wrzesień miesiącem debiutu F1 2010

Firma Codemasters oficjalnie zapowiedziała grę wyścigową F1 2010, uzupełniając o szereg nowych szczegółów informacje ujawnione na początku bieżącego tygodnia przez Official Xbox Magazine. Poznaliśmy m.in. przybliżony termin premiery.

Firma Codemasters oficjalnie zapowiedziała grę wyścigową F1 2010, uzupełniając o szereg nowych szczegółów informacje ujawnione na początku bieżącego tygodnia przez Official Xbox Magazine. Poznaliśmy m.in. przybliżony termin premiery.

Wrzesień miesiącem debiutu F1 2010 - ilustracja #1

Dowiedzieliśmy się w ten sposób, że F1 2010 trafi do sprzedaży we wrześniu bieżącego roku. Produkcja będzie dostępna w trzech wersjach – na PC, a także Xbox 360 i PlayStation 3. Posiadacze konsoli Sony możliwość zagrania w tego typu pozycję otrzymają po trzech latach, a właściciele PC nawet po ośmiu długich latach przerwy. W przypadku konsoli firmy Microsoft będzie to pierwsza gra podejmująca temat wyścigów F1.

Dzieło Brytyjczyków z Codemasters będzie bazować na tegorocznym sezonie Formuły 1 (jego inauguracja odbędzie się 14 marca na torze Sakhir w Bahrajnie). Uświadczymy w nim zatem wszystkie oficjalnie zgłoszone zespoły, kierowców, a także tory, na których przeprowadzone zostaną rundy mistrzostw.

Wrzesień miesiącem debiutu F1 2010 - ilustracja #2

Wśród nowych kierowców w F1 2010 znajdzie się zatem m.in. siedmiokrotny mistrz F1, Niemiec Michael Schumacher. Twórcy zawrą w grze również wszelkie zmiany nazw poszczególnych teamów oraz ich składów (Robert Kubica zasiądzie za kółkiem samochodu Renault F1 Team). W F1 2010 otrzymamy także szansę wzięcia udziału w zawodach rozgrywanych po raz pierwszy na torze Korean International Circuit (Grand Prix Korei Południowej).

Produkcja firmy Codemasters zostanie zaprojektowana na bazie silnika graficznego EGO Engine, tego samego, który został użyty w procesie produkcji Colin McRae: DiRT 2 oraz Race Driver: GRID. F1 2010 posiadać będzie m.in. zaawansowany model zniszczeń oraz system dynamicznie zmieniających się warunków atmosferycznych. W grze nie zabraknie również trybu rozgrywki wieloosobowej.

Do wiadomości dołączyliśmy dwa pierwszej, oficjalne zrzuty ekranowe, ukazujące oprawę graficzną F1 2010. Zwróćcie uwagę, że w celach prezentacyjnych zamieszczono na nich samochody w barwach pochodzących z sezonu 2009.