Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 22 lutego 2014, 10:01

autor: Adrian Werner

World of Warcraft: Warlords of Draenor - nowe zapisy rozgrywki

W sieci pojawiły się trzy zapisy rozgrywki z azjatyckiej prezentacji World of Warcraft: Warlords of Draenor. Trwają one łącznie ponad dwadzieścia minut i dobrze ilustrują w jakim kierunku zmierza ten dodatek.

W listopadzie zeszłego roku studio Blizzard Entertainment zapowiedziało World of Warcraft: Warlords of Draenor, czyli piąte rozszerzenie do tego wciąż szalenie popularnego MMORPG. Oczekiwania fanów względem tego tytułu są spore. Uświetni on bowiem obchody dziesiątej rocznicy premiery gry i ma być zdecydowanie największym z wydanych dodatków. Do tej pory autorzy raczyli nas jedynie krótkimi, starannie przygotowanymi filmikami z tego projektu. Jakiś czas temu twórcy zorganizowali jednak pokazy dla prasy azjatyckiej i w sieci pojawiły się właśnie zapisy zaprezentowanych podczas nich fragmentów rozgrywki. W sumie trwają one ponad dwadzieścia minut i dają dobre pojęcie o tym, w jaką stronę zmierza ta produkcja.

Przypomnijmy, że World of Warcraft: Warlords of Draenor nie wprowadzi do wirtualnego świata żadnych nowych grywalnych ras. Wynagrodzić ma to dodanie tytułowego Draenor, czyli olbrzymiej krainy, która podzielona zostanie na siedem regionów wypełnionych po brzegi zadaniami do wykonania i bossami do pokonania. Rozszerzenie pozwoli także na rozwinięcie postaci do setnego poziomu doświadczenia. Aby ułatwić życie nowicjuszom udostępniona im zostanie opcja awansowania jednego bohatera do 90-tego poziomu po tym, jak przekroczy on granice nowej krainy. Oczywiście twórcy nie zamierzają nikogo zmuszać do skorzystania z tej możliwości i nic nie będzie stało na przeszkodzie, aby zignorować tego funkcję i samodzielnie rozwinąć postać w tradycyjny sposób

Autorzy obiecują pokaźny zestaw epickiej rajdów oraz eventów, podczas których spotkamy się z wieloma legendarnymi bohaterami świata serii Warcraft. Ponadto dodatek przyniesie liczne ulepszenia oprawy graficznej, w tym zwłaszcza modeli postaci. Zaprezentowane do tej pory nowe wersje orczycy oraz ludzkiej kobiety zapowiadają potężny skok jakościowy w tej kwestii.

  1. World of Warcraft: Warlords of Draenor - strona oficjalna
  2. Warlords of Draenor - nowy dodatek do gry World of WarCraft najobszerniejszym w historii (zapowiedź)

World of Warcraft: Warlords of Draenor - nowe zapisy rozgrywki - ilustracja #1

World of Warcraft zadebiutowało w listopadzie 2004 roku. Produkcja okazała się gigantycznym sukcesem. Od dnia premiery gracze założyli aż sto milionów kont i wykreowali pół miliarda postaci. Każdego dnia bohaterowie przemierzają 900 tysięcy instancji PVE (podziemia, scenariusze, rajdy) i 670 tysięcy w trybie PVP (pola bitewne, bitwy rankingowe, areny).

Biorąc pod uwagę wiek gry jej wciąż ogromna popularność jest prawdziwym fenomenem. Kilka tygodni temu studio Blizzard pochwaliło się, że w czwartym kwartale zeszłego roku liczba subskrybentów wyniosła 7,8 mln osób, czyli o 200 tys. więcej niż przy poprzednim raporcie finansowym. Stanowi to pierwszy wzrost od 2012 r. ork