Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 3 września 2018, 11:40

autor: AlexB

World of Warcraft spycha The Sims 4 z pozycji lidera w Empiku

Kolejne zestawienie sprzedaży gier w salonach Empik przyniosło kilka przetasowań. Jeśli chodzi o pecety, na fotelu lidera rozgościł się nowy dodatek do World of Warcraft – Battle for Azeroth. Na konsolach natomiast niepodzielnie dzielił i rządził Minecraft.

W połowie ubiegłego miesiąca światło dzienne ujrzało Battle for Azeroth, czyli siódme rozszerzenie do popularnego MMORPG-a World of Warcraft od firmy Blizzard. Jego premiera okazała się sporym sukcesem, co widać również po zestawieniach sprzedaży gier w salonach Empik. Od 8 do 28 sierpnia dodatek ten był najchętniej kupowaną pozycją pecetową w tej sieci sklepów. Zepchnął on z piedestału inne rozszerzenie – Cztery pory roku do The Sims 4. Choć dzieło studia Maxis tym razem musiało uznać wyższość Battle for Azeroth, wciąż trzyma się mocno. Jego różne wydania oraz uzupełnienia zajmują na empikowej liście bestsellerów na komputerach osobistych miejsca od drugiego do ósmego. Pierwszą dziesiątkę rankingu zamykają Farming Simulator 17 w Edycji Platynowej oraz Euro Truck Simulator 2. Warto zauważyć, że z pecetowego zestawienia wypadła FIFA 18, która przez ostatnie miesiące regularnie w nim gościła. Najwyraźniej klienci Empików grający na „blaszakach” już powoli szykują się na premierę FIF-y 19, która nastąpi 28 września.

Jak Anduin ma się cieszyć z dobrej sprzedaży WoW: Battle for Azeroth w Empiku, skoro Horda w natarciu? - World of Warcraft spycha The Sims 4 z pozycji lidera w Empiku - wiadomość - 2018-09-04
Jak Anduin ma się cieszyć z dobrej sprzedaży WoW: Battle for Azeroth w Empiku, skoro Horda w natarciu?

FIFA 18 pojawia się za to na listach konsolowych bestsellerów, lecz nie na pozycji lidera. Jeśli chodzi o sprzedaż w salonach Empik, w końcówce sierpnia na PlayStation 4 oraz Xboksie One królował Minecraft. Bardzo dobrze poradziło sobie również LEGO Iniemamocni. Warto zauważyć, że zestawieniu dotyczącym platformy firmy Sony nadal mocno trzyma się God of War. Widać, że Polakom przypadły do gustu nowe przygody Kratosa. Nie są oni zresztą odosobnieni w tym odczuciu. Tytuł cały czas zbiera pozytywne opinie, co przekłada się na niesłabnącą popularność. Według ostatnich doniesień, w produkcję studia Santa Monica zagrało już przeszło 9 milionów osób.

Sprzedaż gier w sieci Empik

Najlepiej sprzedające się gry na PC

#

Gra

1.

World of Warcraft: Battle for Azeroth

2.

The Sims 4: Cztery pory roku

3.

The Sims 4

4.

The Sims 4: Psy i koty

5.

The Sims 4: Miejskie życie

6.

The Sims 4 Zestaw 6

7.

The Sims 4 Zestaw Specjalny

8.

The Sims 4: Witaj w pracy

9.

Farming Simulator 17 Edycja Platynowa

10.

Euro Truck Simulator 2

Najlepiej sprzedające się gry na PlayStation 4

#

Gra

1.

Minecraft

2.

LEGO Iniemamocni

3.

FIFA 18

4.

Watch Dogs 2

5.

God of War

Najlepiej sprzedające się gry na Xboksa One

#

Gra

1.

Minecraft Explorer Pack

2.

FIFA 18

3.

LEGO Worlds

4.

LEGO Iniemamocni

5.

Gears of War 4