Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 3 września 2018, 11:20

autor: Adrian Werner

Grim Dawn Forgotten Gods - udostępniono obszerny gameplay

Studio Crate Entertainment udostępniło 85-minutowy zapis rozgrywki z dodatku Forgotten Gods do hack'n'slasha Grim Dawn. Materiał koncentruje się na pokazaniu nowego trybu Shattered Realm, opracowanego z myślą o graczach pragnących trudniejszych wyzwań.

Dodatek ma zadebiutować w tym roku. - Grim Dawn Forgotten Gods - udostepniono obszerny gameplay - wiadomość - 2018-09-03
Dodatek ma zadebiutować w tym roku.
GRIM DAWN: FORGOTTEN GODS W SKRÓCIE:
  1. Deweloper gry: Crate Entertainment
  2. Wydawca: Crate Entertainment
  3. Gatunek: RPG akcji
  4. Platformy: PC
  5. Data premiery: 2018 r.

Fani RPG-ów akcji ostrzą sobie zęby na Grim Dawn: Forgotten Gods, czyli drugi duży dodatek do popularnego hack'n'slasha studia Crate Entertainment. Na razie twórcy nie podali daty premiery tego rozszerzenia, ale oczekiwanie na DLC umilić powinien nowy materiał wideo, oferujący 85-minutowy zapis rozgrywki. Opatrzono go komentarzem jednego z deweloperów i daje on całkiem niezłe pojęcie o tym, co zaoferuje ten dodatek.

Przede wszystkim materiał pokazuje w akcji nowy tryb rozgrywki (Shattered Realm), opracowany z myślą o end-game. Pozwoli on na przeniesienie się do lustrzanego świata, będącego mrocznym odbiciem fizycznej rzeczywistości krainy Cairn. Bóstwo będące twórcą tego wymiaru dawno porzuciło swoją kreację i pozbawiona jego opieki rozpada się ona na kawałki.

W Shattered Realm będziemy odwiedzali zmienione wersje lokacji z podstawowego trybu, które będą także znacznie trudniejsze, a im dalej zapuścimy się w lustrzanym wymiarze tym większym wyzwaniem ma być utrzymanie się przy życiu. Nie ograniczy się to do zwiększania statystyk wrogów. Gra będzie wprowadzała również kolejne tzw. mutatory, czyli zmiany zasad rządzących rozgrywką, mające uczynić ją bardziej wymagającą.

Shattered Realm zaoferuje znacznie lepsze przedmioty niż standardowy świat, więc wyprawy będą opłacalne, pomimo zwiększonego poziomu trudności. Jednak przy okazji zmuszeni zostaniemy do szybkiego pokonywania lokacji. Podczas pobytu w danym terytorium znajdujące się tam nagrody mają ulegać stopniowej degradacji i jeśli okażemy się zbyt opieszali, to wszystkie te skarby staną się bezwartościowe.

Grim Dawn: Forgotten Gods ma ukazać się w tym roku, ale na razie autorzy nie są gotowi podać konkretnej daty premiery. Warto wspomnieć, że twórcy równolegle pracują również nad konwersją Grim Dawn na Xboksa One, ale tutaj również nie ogłoszono żadnego konkretnego terminu.

  1. Oficjalna strona gry
  2. Recenzja gry Grim Dawn - Titan Quest ma godnego następcę