Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 3 września 2018, 09:50

autor: Aquma

W God of War zagrało już 9 milionów graczy

Dzięki nowej infografice udostępnionej przez studio Sony Santa Monica wiemy, że w najnowszą część przygód Kratosa zagrało 9 134 074 graczy. Przeszło połowa z nich ukończyła grę.

God of War wciąż niezwykle popularny. - W God of War zagrało już 9 milionów graczy - wiadomość - 2018-09-03
God of War wciąż niezwykle popularny.

W najnowszą część serii God of War – stworzona przez studio Sony Santa Monica i ciesząca się olbrzymim uznaniem branżowej prasy – zagrało już przeszło 9 milionów graczy (a precyzyjniej 9 134 074). Tak przynajmniej sugeruje liczba zdobytych przez graczy platynowych trofeów, która znalazła się na udostępnionej przez dewelopera infografice.

Skąd tak dokładne informacje? Procent graczy, którzy zdobyli „platynę” w GoW jest znany i wynosi 5,4%. Wykorzystując zawartą na infografice liczbę osób, którym udało się zgarnąć tego typu trofeum (493 240), jesteśmy więc w stanie wyliczyć dokładnie, ilu graczy przyciągnęła do siebie produkcja Sony Santa Monica. Warto przy tym podkreślić, że wyliczenia nie biorą pod uwagę m.in. sprzedaży kopii używanych, gier pożyczanych od znajomych czy znajdujących się na współdzielonych kontach – nie stanowią więc informacji o liczbie sprzedanych egzemplarzy.

Kratos ma powody do zadowolenia.
Kratos ma powody do zadowolenia.

Imponująco prezentują się także inne statystyki wyliczane na podstawie trofeów, a w szczególności ta, dzięki której wiemy, ile osób ukończyło najnowszą produkcję studia Sony Santa Monica – napisy końcowe zobaczyła przeszło połowa graczy, którzy zdecydowali się zagrać w najnowszą odsłonę przygód legendarnego Kratosa (54,5% zgodnie z wyliczeniami użytkowników forum ResetEra).

Przypominamy, że God of War zadebiutował na rynku 20 kwietnia bieżącego roku. Gra jest dostępna wyłącznie na konsoli PlayStation 4 i posiada pełną polską wersję językową, w której stworzenie zaangażowani byli tacy aktorzy, jak Artur Dziurman (Kratos), Bernard Lewandowski (Atreus), Maciej Kosmala (Baldur) czy Karolina Kalina (Freja).

  1. Recenzja gry God of War – arcydzieło rzezi tylko na PS4
  2. Sony – oficjalna strona