Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 21 stycznia 2013, 12:25

autor: Sarge

Wieści ze świata (Too Human, Oddworld Inhabitants, SimCityEDU) 21/1/13

Dziś piszemy m.in. o usunięciu gry Too Human z usługi Xbox Live, a także następnym projekcie studiów deweloperskich Oddworld Inhabitants oraz Just Add Water. Witamy w wieściach ze świata - codziennej porcji krótkich wiadomości.

AirBuccaneers

Codzienną akcją promocyjną platformy Steam objęto grę AirBuccaneers. Dzieło studia LudoCraft możecie aktualnie nabyć 50% taniej. Produkcja kosztuje 5,49 euro (ok. 23 zł). Promocja potrwa do godziny 19:00.

Too Human

Z usługi Xbox Live wycofano wszelką zawartość powiązaną z grą Too Human, wliczając w to cyfrową wersję tego tytułu, demo, filmy oraz tematyczne awatary i motywy na interfejs Xboksa 360. Wprawdzie firma Microsoft nie zdradziła przyczyn nagłego zniknięcia Too Human z Xbox Live, ale jest niemal pewne, że ma to związek z niedawnym wyrokiem sądowym. Ogłoszono w nim, że studio Silicon Knights musi na własny koszt wycofać ze sprzedaży i zniszczyć wszystkie egzemplarze stworzonych przez zespół gier wykorzystujących silnik Unreal Engine 3. Oprócz Too Human to samo musiało więc spotkać X-Men: Destiny.

Oddworld Inhabitants / Just Add Water

Studia Oddworld Inhabitants i Just Add Water jeszcze nie dokończyły prac nad grą Oddworld: Abe’s Oddysee New N’ Tasty, a już myślą nad kolejnym projektem. Na oficjalnej stronie internetowej pojawiła się ankieta – gracze mogą w niej zagłosować na tytuł, który chcą zobaczyć w następnej kolejności. Wśród propozycji pojawiły się m.in. takie pozycje jak Oddworld: Abe’s Exoddus HD, Oddworld: Munch’s Exoddus, czy Oddworld: Stranger’s Wrath 2. Deweloper zastrzega jednak, że nawet zwycięstwo którejś produkcji w ankiecie nie przesądzi, czy faktycznie dojdzie do jej stworzenia.

SimCityEDU

Firma Electronic Arts wspólnie ze studiem GlassLab stworzy SimCityEDU – specjalną wersję gry SimCity zaprojektowaną z myślą o edukowaniu młodzieży szkolnej. SimCityEDU ma być narzędziem dla nauczycieli, którzy chcieliby wykorzystać ten tytuł do zwiększenia zainteresowania tematem nauki, matematyki i technologiitechnologii. Dzieci będą musiały zmierzyć się z wieloma wyzwaniami, na jakie można natrafić przy planowaniu budowy nowoczesnego miasta. Data wydania SimCityEDU nie jest jeszcze znana.

Galeria obrazków

Polecamy Waszej uwadze najnowsze obrazki w galeriach…

Galeria filmów

…a także najnowsze filmy z gier: