Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 21 stycznia 2013, 12:30

Sukcesy Pathfinder Online, Freedom Planet i Noctemis - Przegląd Kickstarterów (21/01/2013)

W najnowszym przeglądzie Kickstarterów omawiamy m.in. sukcesy projektów Pathfinder Online, Freedom Planet i Noctemis. Przybliżamy również trwające zbiórki na The 90's Arcade Racer, Inherit the Earth 2 oraz Wildman.

Sukcesy Pathfinder Online, Freedom Planet i Noctemis - Przegląd Kickstarterów (21/01/2013) - ilustracja #1

Witamy w kolejnym odcinku naszego cyklu, który pomoże Wam w zorientowaniu się we wszystkim, co ciekawego dzieje się na Kickstarterze oraz innych serwisach crowdfundingowych. Znajdziecie tu informacje o nowych projektach, udanych zbiórkach i spektakularnych porażkach.

Sukcesy

Pathfinder Online

Sukcesem zakończył się Kickstarter Pathfinder Online. Autorzy prosili o sporą sumę jednego miliona dolarów i ostatecznie udało im się przekroczyć ten próg o 91 tysięcy. Warto dodać, że to już druga zbiórka na ten projekt. Pierwsza zakończyła się w czerwcu zeszłego roku kwotą 307 tys. dolarów, która posłużyła do stworzenia dema technologicznego. Natomiast druga akcja zgromadziła środki na pełną produkcję. Pathfinder Online będzie sandboksowym MMORPG opartym na najpopularniejszej obecnie stołowej grze fabularnej. Autorzy chcą stworzyć duży wirtualny świat, który napędzany będzie przede wszystkim działaniami samych graczy. Planowana jest jedynie wersja pecetowa, a premiera nastąpić ma pod koniec przyszłego roku.

  1. Pathfinder Online – strona Kickstartera

Vacant Sky: Awakening

Doskonale radzi sobie również retro-platformówka Freedom Planet. Jej autorzy prosili o skromne 2 tys. dolarów, a w ciągu kilku pierwszych dni akcji udało im się uzbierać czterokrotność tej sumy. Projekt jest hołdem złożonym starym dwuwymiarowym platformówkom pokroju serii Sonic czy Megaman. Poziomy będą rozległe, a tempo poruszania się po nich ma być zabójcze. Obecnie twórcy planują jedynie wersję pecetową, a premiera ma nastąpić najpóźniej w przyszłym roku. Warto dodać, że autorzy udostępnili już grywalną wersję demonstracyjną.

  1. Freedom Planet – strona Kickstartera
  2. Freedom Planet – zagraj w demo

Noctemis

Sukces na Kickstarterze odniosła również inna platformówka – Noctemis. Jej autorzy prosili o 5 tys. dolarów, a obecnie licznik na stronie pokazuje prawie 8 tys. Zbiórka dobiegnie końca 4 lutego, więc pozostało jeszcze sporo czasu na zwiększenie tej sumy. Projekt postawi na rzadki w swoim gatunku klimat horroru. Akcja toczyć się będzie w Europie u schyłku XIX wieku, w małym miasteczku, którego mieszkańcy są prześladowani przez upiory. Mechanizmy rozgrywki duży nacisk położą na eksplorację oraz pomysłowe wykorzystywanie gromadzonych przedmiotów. Początkowo gra pojawi się jedynie na PC, a potem powstaną wersje na konsole Xbox 360, PlayStation 3 i OUYA. Premiera edycji komputerowej planowana jest na początek przyszłego roku.

  1. Noctemis – strona Kickstartera

W toku

Wildman

W minionym tygodniu wystartował Kickstarter projektu Wildman autorstwa studia Gas Powered Games, mającego na koncie m.in. serię Supreme Commander oraz dwie pierwsze odsłony cyklu Dungeon Siege. Gra ma połączyć mechanizmy rozgrywki RPG z pełnowymiarowym modułem RTS, pozwalającym na budowanie bazy i dowodzenie całymi armiami. Potrzebne jest 1,1 mln dolarów, a zbiórka potrwa do 15 lutego.

Start zbiórki był stosunkowo wolny. Kilka dni później okazało się, że z Gas Powered Games zwolniono większość pracowników. Obecnie przyszłość całego studia zależy od sukcesu Kickstartera.

  1. Wildman – strona Kickstartera

The 90's Arcade Racer

Innym ciekawym nowym Kickstarterem jest The 90's Arcade Racer. Tytuł projektu tłumaczy praktycznie wszystko – będzie to gra wyścigowa utrzymana w stylu znanym z takich produkcji jak Scud Race, Daytona USA czy Indy 500. Model jazdy ma być bardzo zręcznościowy, a samochody osiągać będą na pełnych kolorów trasach szalone prędkości.

  1. The 90's Arcade Racer – strona Kickstartera

Inherit the Earth 2

Wystartował również Kickstarter gry Inherit the Earth 2, będącej kontynuacją Inherit the Earth: Quest for the Orb z 1994 roku. Tak jak część pierwsza, gra będzie przygodówką wzbogaconą elementami RPG. Akcja toczyć się ma w świecie fantasy, zamieszkiwanym przez człekokształtne zwierzęta. Szykowane są wersje na pecety oraz iOS. Aby osiągnąć sukces projekt musi zgromadzić do 17 lutego minimum 135 tys. dolarów.

  1. Inherit the Earth 2 – strona Kickstartera