Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 21 stycznia 2013, 13:35

autor: Hed

Wystartowały nominacje do plebiscytu Gra Roku 2012 – zdecyduj, które gry wezmą udział w ostatecznym głosowaniu!

Tegoroczny plebiscyt Gra Roku 2012 czas zacząć! W ramach tego wydarzenia wspólnie wybierzemy najciekawsze produkcje ostatnich dwunastu miesięcy. Zanim jednak dojdzie do najważniejszego głosowania, po raz pierwszy w historii przeprowadzimy etap nominacji, w którym to Wy zdecydujecie, jakie tytuły znajdą się na ostatecznej liście!

Wystartowały nominacje do plebiscytu Gra Roku 2012 – zdecyduj, które gry wezmą udział w ostatecznym głosowaniu! - ilustracja #1

Startujemy oficjalnie z plebiscytem serwisu gry-online.pl na GRĘ ROKU 2012, aby wybrać najciekawsze produkcje ostatnich dwunastu miesięcy. W tegorocznej edycji jeszcze więcej zależy od Was – możecie sami zdecydować o kształcie ostatecznej listy tytułów, które powalczą później w najbardziej istotnych kategoriach. Po tym pierwszym etapie wspólnie zagłosujemy na najlepsze i najważniejsze tytuły z 2012 roku. Która z produkcji tym razem przejdzie do historii?

Terminy i dwie fazy plebiscytu

Tegoroczny plebiscyt został podzielony na dwie fazy. Pierwsza z nich, faza nominacji, rozpoczęła się dziś i potrwa do 31 stycznia. Główna część plebiscytu odbędzie się w dniach od 5 do 28 lutego. Po raz pierwszy w historii to Wy wybierzecie, które tytuły przejdą do drugiej części zabawy. Zachęcamy wszystkich Czytelników do odwiedzenia naszej Encyklopedii i wybrania swoich faworytów.

Wystartowały nominacje do plebiscytu Gra Roku 2012 – zdecyduj, które gry wezmą udział w ostatecznym głosowaniu! - ilustracja #2

Wybór nominowanych gier

Jak nominować grę do plebiscytu GRA ROKU 2012? Można zrobić to bezpośrednio z poziomu Encyklopedii, klikając w odpowiedni przycisk. Najpopularniejsze produkcje spośród wszystkich, jakie są brane pod uwagę znajdziecie też na stronie z propozycjami nominacji. Przygotowaliśmy także stronę, na której znajdują się aktualne wyniki, z grami sortowanymi alfabetycznie. Dzięki temu możecie sprawdzić, który tytuł ma w tym momencie szansę na przejście do fazy drugiej.

 1. Strona nominacji – lista najpopularniejszych gier, które można zgłosić do plebiscytu
 2. Aktualne wyniki nominacji w poszczególnych kategoriach

Kategorie

W plebiscycie GRA ROKU 2012 nominować możecie gry w jedenastu kategoriach – dziesięć z nich dotyczy minionych dwunastu miesięcy, jedna wiąże się oczekiwaniami wobec 2013 roku. Wszystkie kategorie i gry, które można nominować do drugiej fazy zabawy znajdziecie na stronie nominacji. W tym roku nominujecie najciekawsze tytuły w następujących kategoriach:

 1. Gra Roku 2012
 2. Najlepszy Exclusive
 3. Najlepsza nowa marka
 4. Najlepsza gra free-to-play
 5. Najlepsza gra indie
 6. Gra z najlepszymi DLC
 7. Najlepsza oprawa wizualna
 8. Najlepsza oprawa audio
 9. Najlepsza lokalizacja
 10. Najlepsza gra, w którą nikt nie grał
 11. Najbardziej oczekiwana gra 2013

Jeszcze raz zachęcamy wszystkim do wzięcia udziału w tym wydarzeniu. Tylko od Was zależy, które tytuły zwyciężą i tym samym przejdą do historii plebiscytu gry-online.pl!

 1. Oficjalna strona plebiscytu GRA ROKU 2012