Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 18 sierpnia 2016, 14:14

Wieści ze świata (Star Citizen, Dark Souls III, Rainbow Six: Siege, Rocket League) 18/8/2016

Dziś piszemy o kolejnym darmowym udostępnieniu Star Citizena (do 22 sierpnia), planowanym na przyszły tydzień ważnym ogłoszeniu w temacie Dark Souls III, tysiącach banów dla oszustów w Rainbow Six: Siege i o 20 milionach graczy w Rocket League. Witajcie w wieściach ze świata – codziennej porcji krótkich wiadomości.

Star Citizen do przetestowania za darmo do 22 sierpnia

Z okazji trwających właśnie targów gamescom studio Cloud Imperium Games ponownie udostępniło wersję alfa gry Star Citizen do wypróbowania za darmo – nowy symulator kosmiczny Chrisa Robertsa można testować do 22 sierpnia. Jeśli chcecie skorzystać z oferty, udajcie się pod ten adres i stwórzcie nowe konto (lub zalogujcie się na już istniejące), a w punkcie nr 2 podajcie kod: gamescom2016. Następnie będziecie mogli pobrać klienta gry. Promocja przewiduje udostępnienie graczom trzech statków do testowania – są to Mustang Gamma, Sabre i Freelancer.

Dark Souls III – ważne ogłoszenie 24 sierpnia

Firma Bandai Namco zdradziła, że planuje ważne ogłoszenie w temacie gry Dark Souls III – ma ono nastąpić 24 sierpnia, czyli za niecały tydzień. Możemy tylko zgadywać, o co chodzi – i zgadujemy, że najpewniej From Software zamierza ujawnić pierwszy dodatek do swojego najnowszego dzieła. W końcu już od kilku miesięcy wiemy, że Dark Souls III otrzyma dwa rozszerzenia, a według wstępnych ustaleń pierwsze z nich miało trafić na rynek jesienią 2016 roku (drugie na początku 2017 r.).

Wieści ze świata (Star Citizen, Dark Souls III, Rainbow Six: Siege, Rocket League) 18/8/2016 - ilustracja #1

Rainbow Six: Siege – tysiące banów za oszustwa z BattlEye

Ubisoft pochwalił się, że implementacja systemu BattlEye w grze Tom Clancy’s Rainbow Six: Siege szybko zaczęła przynosić wymierne rezultaty. W ciągu tygodnia od pełnej aktywacji wspomnianego narzędzia przyznano 3800 banów za stosowanie nieczystych zagrywek (cheatów) w tej taktycznej strzelance. Co więcej, deweloper zapowiada, że wraz z kolejnymi aktualizacjami kary dla oszustów będą sypały się jeszcze szybciej i bardziej efektywnie.

Rocket League ma 20 milionów graczy

Rocket League osiągnął kolejny kamień milowy – studio Psyonix pochwaliło się, że w jego najnowsze dzieło zagrało już 20 milionów osób. Oczywiście przypominamy – jak zwykle – że rezultat ten nie jest równoznaczny z liczbą sprzedanych kopii – ta jest znacznie mniejsza (choć wciąż wysoka) i wynosi 6 milionów z okładem. A przynajmniej o takim rezultacie deweloper informował na początku lipca.

Wieści ze świata (Star Citizen, Dark Souls III, Rainbow Six: Siege, Rocket League) 18/8/2016 - ilustracja #2

Galeria obrazków

Polecamy też Waszej uwadze najnowsze obrazki w naszej galerii…

Galeria filmów

…jak również najnowsze filmy z gier: