Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 18 lutego 2013, 14:10

autor: Sarge

Wieści ze świata (Star Citizen, Blood, Assassin's Creed III: Liberation) 18/2/13

Dziś piszemy m.in. o ponad 8 milionach dolarów zebranych na potrzeby stworzenia gry Star Citizen, odłożeniu możliwości wydania odświeżonej wersji Blood, a także nagrodzie dla Assassin's Creed III: Liberation za najlepszy scenariusz w grach 2012 roku. Witamy w wieściach ze świata - codziennej porcji krótkich wiadomości.

Testament Sherlocka Holmesa

Codzienną akcją promocyjną platformy Steam objęto grę Testament Sherlocka Holmesa. Dzieło studia Frogwares możecie aktualnie nabyć 66% taniej. Produkcja kosztuje 13,59 euro (ok. 57 zł). Promocja potrwa do godziny 19:00.

GameStick

Rozpoczęto przyjmowanie przedpremierowych zamówień na konsolę GameStick, która ostatnio osiągnęła duży sukces w serwisie Kickstarter. Pre-ordery można składać za pośrednictwem oficjalnej strony internetowej. GameStick z białym kontrolerem została wyceniona na poziomie 79 dolarów (ok. 250 złotych bez podatku VAT), stacja dokująca kosztuje 24,99 dolarów (ok. 80 złotych bez podatku VAT), a etui na konsolę to wydatek rzędu 9,99 dolarów (ok. 31 złotych bez podatku VAT). Sprzęt ma być rozsyłany 30 kwietnia – nieco później niż otrzymają go osoby, które zapłaciły odpowiednią sumę na Kickstarterze.

Aliens: Crucible

W sieci pojawił się film prezentujący animacje w anulowanej grze Aliens: Crucible autorstwa studia Obsidian Entertainment. Miała to być produkcja reprezentująca gatunek RPG i rozgrywająca się w uniwersum Obcego. Poniższy materiał został udostępniony przez Danny’ego Garnetta, odpowiedzialnego za animację w Aliens: Cruscible.

Blood

Jason Hall (założyciel i były dyrektor zarządzający studiem Monolith Productions) ogłosił, że firma Atari odmówiła wydania odświeżonej wersji gry Blood. Twórca jest tym faktem zawiedziony tym bardziej, że w zeszłym roku był bardzo zdeterminowany, by dostarczyć graczom odnowioną edycję produkcji z 1997 roku. Jak twierdzi Jason Hall, możemy co najwyżej czekać na to, aż firma Atari ewentualnie zmieni zdanie.

Eidos Montreal

Alexandre Richer (były programista studia Eidos Montreal) napisał na swoim profilu w serwisie LinkedIn, że przez ostatnie półtora roku pracował wraz z twórcami Deus Ex: Bunt Ludzkości nad niezapowiedzianą jeszcze grą, korzystającą z technologii Scaleform, użytej w Battlefield 3, Crysis 2, The Elder Scrolls V: Skyrim i wielu innych grach. Najważniejsza w tym wszystkim jest jednak informacja, że więcej szczegółów na temat tajemniczego projektu usłyszymy w nadchodzących miesiącach. Pozostaje tylko czekać.

Star Citizen

Jak wynika z informacji przedstawionych na oficjalnej stronie internetowej zespołu Robert Space Industries, twórcy zebrali do tej pory ponad 8,17 milionów dolarów na produkcję gry Star Citizen. Wynik udało się więc dość znacznie poprawić od czasu zakończenia akcji na Kickstarterze. Wtedy łączna wartość zebranych funduszy w tym serwisie i na oficjalnej stronie wynosiła 6,23 milionów dolarów. W ten sposób Star Citizen wciąż śrubuje rekord crowdfundingu gier.

Natural Selection 2

Studio Unknown Worlds Entertainment udostępniło narzędzia deweloperskie wykorzystane do stworzenia gry Natural Selection 2. Może to wywołać w najbliższym czasie wysyp modów do tej produkcji. Wspomniane narzędzia deweloperskie są dostępne do ściągnięcia na oficjalnej stronie internetowej.

Assassin’s Creed III: Liberation

Stowarzyszenie Amerykańskich Scenarzystów Filmowych (ang. The Writers Guild of America) nagrodziło Assassin’s Creed III: Liberation za najlepszy scenariusz w grach wydanych w 2012 roku. Nominowanych było jeszcze pięć innych tytułów: 007 Legends, Assassin’s Creed III, Epic Mickey 2: Siła Dwóch, Halo 4 oraz Uncharted: Złota Otchłań. Należy pamiętać o tym, że do konkursu dopuszczone były tylko dzieła firm zrzeszonych w Writers Guild of America – to automatycznie odrzuciło przy wyborze wiele konkurencyjnych gier.

Galeria obrazków

Polecamy Waszej uwadze najnowsze obrazki w galeriach…

Galeria filmów

…a także najnowsze filmy z gier: