Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 3 października 2014, 14:31

autor: Góral

Wieści ze świata (Śródziemie: Cień Mordoru, The Walking Dead) 3/10/14

Dziś piszemy m.in. o takiej a nie innej nazwie gry Śródziemie: Cień Mordoru, dacie premiery obu sezonów przygodówki The Walking Dead na konsole Xbox One i PlayStation 4, zwolnieniach w firmie Rovio i nie tylko. Witamy w wieściach ze świata - codziennej porcji krótkich wiadomości.

Promocje Steama

Weekendowa wyprzedaż gier Paradox Interactive – gry i DLC do 85% taniej, WWW

Oferta weekendowa (do godziny 19:00 w poniedziałek, 6.10):

Oferty tygodniowe (do godziny 19:00 w poniedziałek, 6.10) – obniżka cen ponad 80 tytułów, WWW

Śródziemie: Cień Mordoru

Wieści ze świata (Śródziemie: Cień Mordoru, The Walking Dead) 3/10/14 - ilustracja #1

Zastanawialiście się dlaczego Śródziemie: Cień Mordoru (Middle-earth: Shadow of Mordor) nie jest bezpośrednio sygnowane nazwą Władca pierścieni? Sytuację wyjaśnił wiodący projektant gry Bob Roberts, który w wywiadzie dla serwisu Eurogamer stwierdził, że był to świadomy zabieg, dzięki któremu gracze nie pomyślą sobie, że po raz kolejny otrzymają tę samą opowieść znaną z książek i filmów. Ot i cała filozofia.

The Walking Dead

Poznaliśmy datę premiery The Walking Dead: Season One i The Walking Dead: Season Two na konsole Xbox One i PlayStation 4. Obie produkcje ukażą się w Europie 24 października bieżącego roku. Nieco wcześniej, bo 14 października w pierwszy sezon zagrają mieszkańcy USA, a drugi ukaże się w Stanach Zjednoczonych 21 dnia tego samego miesiąca.

Sniper Elite III: Afrika

Na blogu studia Rebellion poinformowano, że strzelanka Sniper Elite III: Afrika otrzymała wsparcie dla technologii Mantle. Przeprowadzone przez twórców testy wykazały ponad 13% wzrost wydajności (88 klatek na sekundę w przypadku DirectX 11 kontra 100 kl. / sek. przy wykorzystaniu Mantle). Więcej na ten temat przeczytacie w podlinkowanej wcześniej wiadomości.

Wieści ze świata (Śródziemie: Cień Mordoru, The Walking Dead) 3/10/14 - ilustracja #2

Rovio

Firma Rovio, znana przede wszystkim z serii Angry Birds, zwolni około 16% zatrudnionych osób (130 pracowników). Sytuacja związana jest ze skupieniem się koncernu na trzech segmentach rynku – grach (wiadomo), mediach (np. filmy animowane) i produktach konsumenckich (zabawki, gadżety itd.). Dla nas oznacza to, że… chyba nic się nie zmieni.

Rise of the Triad

Remake strzelanki z 1995 roku Rise of the Triad otrzymał aktualizację 1.5, która dodała obsługę Steam Workshop (Warsztat). Dodatkowo tytuł trafił do darmowego weekendu w sklepie firmy Valve. By pograć w grę bez ponoszenia jakichkolwiek kosztów, wystarczy ją zainstalować (powinniście ją już mieć w swojej bibliotece).

Galeria obrazków

Polecamy Waszej uwadze najnowsze obrazki w galeriach…

Galeria filmów

…a także najnowsze filmy z gier:

GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.