Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gramynawynos.pl 3 października 2014, 14:40

autor: Góral

Mobilna perełka tygodnia – The Banner Saga

W tym tygodniu na miano mobilnej perełki tygodnia mogła zasłużyć tylko jedna gra – The Banner Saga od niezależnego studia Stoic, która 2 października trafiła do App Store.

W tym tygodniu z wybraniem najciekawszej aplikacji nie mieliśmy żadnego problemu, gdyż w App Store zadebiutowała mobilna wersja The Banner Saga – ciepło przyjętej produkcji studia Stoic, która pierwotnie ukazała się na komputerach PC w styczniu bieżącego roku. Kosztujący niecałe 9 euro tytuł jest jedną z najlepszych produkcji z gatunku cRPG, więc fani szukający tego typu rozrywki mogą śmiało udać się pod poniższy link, by wydać swoje pieniądze. Przypominamy, że w przygotowaniu jest także wersja na urządzenia mobilne z systemam Android i Windows Phone.

The Banner Saga zostało sfinansowane w 2012 roku w serwisie Kickstarter. Twórcom udało się wtedy zebrać ponad 700 tys. dolarów, chociaż prosili o zaledwie 100 tys. Inwestycja graczy opłaciła się, gdyż kilka miesięcy temu światło dzienne ujrzała PC-towa wersja, która, co tu dużo pisać, okazała się bardzo dobra, o czym przekonacie się czytając recenzję naszych kolegów z serwisu gry-online.pl. 

Akcja produkcji rozgrywa się w fantastycznym świecie, inspirowanym mitologią nordycką. Fabuła gry skupia się wokół grupy wikingów, którzy uciekają przed zagładą. Podczas przygody musimy często dokonywać ciężkich wyborów oraz oczywiście walczyć, w przygotowanym przez deweloperów turowym systemie toczenia starć.

Najnowsze wydanie jest właściwie tą samą produkcją, tylko ze sterowaniem dostosowanym do ekranów dotykowych. Nie martwcie się jednak, jeżeli myślicie, że wersję mobilną zrobiono na pół gwizdka. John Watson, dyrektor ds. technicznych studia Stoic, stwierdził, że: „od najwcześniejszych wersji prototypowych projektowaliśmy tę grę z myślą o tabletach i urządzeniach mobilnych”. Pierwsze opinie mobilnych graczy wskazują na to, że twórcom udało się stworzyć niezły port. Warto także wspomnieć, że projekt dostępny jest w polskiej wersji językowej.

Na koniec mamy jeszcze małą ciekawostkę. Wiedzieliście, że studio Stoic zostało oskarżone przez firmę King (gigant społecznościowych i mobilnych produkcji, twórcy słynnego Candy Crush Saga) o bezprawne wykorzystanie słowa „Saga” w tytule? Swego czasu koncern domagał się od deweloperów odrzucenia wniosku o zastrzeżenie nazwy The Banner Saga, ale chyba nic z tego nie wyszło i produkcja do dziś sprzedawana jest pod tym samym tytułem.

GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.