Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 22 kwietnia 2012, 07:55

autor: Adrian Werner

Turowe RPG The Banner Saga zebrało ponad 700 tys. dolarów, gra trafi też na konsole

Kickstarter turowego RPG The Banner Saga okazał się wielkim sukcesem. Autorom udało się zebrać 723886 dolarów. Dzięki temu możliwe będzie stworzenie wersji konsolowej oraz znaczące rozbudowanie zawartości gry.

Turowe RPG The Banner Saga zebrało ponad 700 tys. dolarów, gra trafi też na konsole - ilustracja #1

Kickstarter gry The Banner Saga dobiegł końca. Twórcy tego turowego RPG mają powody do zadowolenia. Prosili fanów o 100 tysięcy dolarów, a otrzymali ponad siedem razy więcej. Dzięki zebraniu takiej sumy autorzy będą mogli znacząco rozbudować swój projekt. Miłośników konsol ucieszy wiadomość, że gra trafi również na PlayStation 3 oraz Xboksa 360 za pośrednictwem serwisów Xbox Live Arcade oraz PlayStation Network. Zespół Stoic jest jednak niewielki, dlatego wpierw ukończone zostaną wersje na pecety i tablety, a dopiero później ruszą prace nad konwersjami na konsole. Ponadto, dodatkowe fundusze pozwolą na wykorzystanie orkiestry przy nagrywaniu ścieżki dźwiękowej.

Dzięki przekroczeniu 700 tysięcy dolarów możliwe stało się również wprowadzenie zarządzanych przez graczy miast. Pojawią się one jedynie w trybie multiplayer, ponieważ kampania opowiada o karawanie wikingów uciekających przed zagładą. Natomiast rozgrywki wieloosobowe polegać mają na tworzeniu własnych oddziałów i toczeniu bitew z innymi graczami. Dlatego świetnie pasować do tego będzie możliwość posiadania i rozbudowy własnej bazy operacyjnej.

Turowe RPG The Banner Saga zebrało ponad 700 tys. dolarów, gra trafi też na konsole - ilustracja #2

Dodatkowe fundusze pozwolą autorom również na znaczące wzbogacenie zawartości gry. Rozbudowane zostanie zakończenie. Zwiększeniu ulegnie także różnorodność zdarzeń, które mogą nam się przytrafić podczas wędrówki. Jako przykład podano scenę, w której nasi wojownicy zażądają większych przydziałów racji żywnościowych niż te, które dostają podróżujący z karawaną rolnicy. Zależnie od tego jak rozwiążemy tę sytuację jedna z tych grup może nas opuścić. Niewykluczone jest też, że dojdzie do bójki. Jednocześnie możliwe też będzie zażegnanie tego konfliktu i tym samym zachowanie jedności wśród podwładnych. Co ciekawe, wszystkie te wydarzenia mają mieć daleko idące konsekwencje. Wspomniani wojownicy mogą tylko udawać, że się pogodzili z naszą decyzją, a w rzeczywistości dwa dni później zrabują nocą zapasy i uciekną.

Początkowo The Banner Saga miało ukazać się pod koniec tego roku. Wprowadzenie wszystkich tych nowych elementów zajmie jednak trochę czasu, więc autorzy ostrzegają, że może się zdarzyć, że gra opóźni się o kilka miesięcy. Na koniec warto dodać, że twórcy rozważają też stworzenie polskiej wersji językowej, choć jeśli się na nią zdecydują, to tłumaczenie pojawi się najprawdopodobniej dopiero w jakiś czas po premierze.

GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.