Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 25 kwietnia 2016, 16:47

Wieści ze świata (Rainbow Six: Siege, Rock Band 4, Battleborn, Friday the 13th: The Game) 25/4/2016

Dziś piszemy o drugim DLC do Rainbow Six: Siege (Operation Dust Line), infografice ukazującej duży sukces beta-testów gry Battleborn, ambitnych planach na przyszłość Rock Band 4 oraz o mapie inspirowanej filmami i nowych zwiastunach Friday the 13th: The Game. Witajcie w wieściach ze świata – codziennej porcji krótkich wiadomości.

Rainbow Six: Siege – Operation Dust Line drugim DLC

Ubisoft ujawnił wstępne informacje na temat drugiego DLC (aktualizacji z nową zawartością) do sieciowej strzelanki Tom Clancy’s Rainbow Six: Siege. Dodatek nosi tytuł Operation Dust Line i wprowadzi dwoje operatorów z jednostki US Navy SEALs – Valkyrie będzie korzystała z wystrzeliwanych przylepnych kamer, a Blackbeard zostanie wyposażony w karabin i tarczę. Według wszelkiego prawdopodobieństwa DLC zaoferuje również nową mapę, ale na razie nic nie wiadomo na jej temat. Nowi operatorzy trafią w ręce posiadaczy przepustki sezonowej między 9 a 15 maja (nie podano dokładnej daty).

Wieści ze świata (Rainbow Six: Siege, Rock Band 4, Battleborn, Friday the 13th: The Game) 25/4/2016 - ilustracja #1

Friday the 13th: The Game – mapa z filmów i nowe wideo

Podczas targów PAX East studio Gun Media ujawniło, że w ufundowanej na Kickstarterze sieciowej grze akcji Friday the 13th: The Game znajdzie się mapa Higgins Haven – czyli dom na odludziu, który pojawił się w trzeciej i czwartej odsłonie filmowej serii Piątek trzynastego. Oprócz tego do sieci trafiły dwa krótkie nagrania z tego tytułu, które pokazują rzeczoną lokację i brutalne egzekucje w wykonaniu Jasona:

Rock Band 4 – duży dodatek i inne plany na przyszłość

Podczas PAX East studio Harmonix przedstawiło liczne plany odnośnie przyszłości gry muzycznej Rock Band 4 (dzięki, GameSpot). W maju pojawi się DLC z dwiema postaciami ze strzelanki Battleborn, występującymi na scenie w charakterze muzyków (poniżej widnieje obrazek z wizualizacją). W czerwcu nastąpi aktualizacja, która wprowadzi tryb praktyki, pozwalający m.in. dokładnie przećwiczyć trudne partie piosenek. Potem deweloper wstrzyma się na parę miesięcy z uaktualnianiem gry, ponieważ będzie przygotowywał na jesień pierwsze duże rozszerzenie – na razie nie wiemy o nim prawie nic, ale Harmonix zarzeka się, iż ma ono dorównywać skalą dodatkom do gier takich jak World of Warcraft czy Destiny. Z kolei na święta Bożego Narodzenia w Rock Band 4 ma zostać zaimplementowany sieciowy tryb mulitplayer. Oprócz tego tydzień w tydzień nadal będą pojawiały się małe pakiety DLC z dodatkowymi utworami.

Wieści ze świata (Rainbow Six: Siege, Rock Band 4, Battleborn, Friday the 13th: The Game) 25/4/2016 - ilustracja #2

Battleborn – 2 miliony graczy i inne statystyki beta-testów

Studio Gearbox Software opublikowało infografikę ze statystykami niedawnych otwartych beta-testów gry Battleborn. Najważniejsza ujawniona informacja to ta, że w zabawie udział wzięły ponad dwa miliony graczy. Przypomnijmy, że testy zaczęły się 8 kwietnia na PS4, 13 kwietnia dołączyli do nich użytkownicy PC i XOne, a 18 kwietnia nastąpił finał. Poza tym uczestnikom udało się sprostać trzem wyzwaniom, za które cała społeczność otrzyma kody na trzy złote skórki dla wybranych postaci (zostaną one rozesłane 3 maja, równocześnie z premierą gry). Pozostałe statystyki znajdziecie poniżej.

Wieści ze świata (Rainbow Six: Siege, Rock Band 4, Battleborn, Friday the 13th: The Game) 25/4/2016 - ilustracja #3

Galeria obrazków

Polecamy też Waszej uwadze najnowsze obrazki w naszej galerii…

Galeria filmów

…jak również najnowsze filmy z gier:

Krzysztof Mysiak

Krzysztof Mysiak

Wpadł w sidła elektronicznej rozrywki przez starszego brata – kolekcjonera gier i gracza. Przez lata młodości nie miał własnego sprzętu nadającego się do grania, więc inwestował czas w wertowanie GOL-owskiej Wielkiej Encyklopedii Gier (i CD-Action). Swoje przeznaczenie dopełnił krótko po maturze, w 2013 roku, wysyłając CV do krakowskiej redakcji. Zdobył wykształcenie dwuklasowca – bibliotekarza/infobrokera – ale zamiast pójść w ślady Deckarda Caina czy Handlarza Cieni, wolał kontynuować karierę autora wiadomości ze świata (i nie tylko). Po paru latach wiercenia dziury w brzuchu połowie redakcji wyszarpał miejsce w gronie pracowników GRYOnline.pl i w 2017 r. przeniósł się do Krakowa. Zanim wyfrunął stamtąd do Poznania (w 2020 r.), zdążył zostać zapamiętany jako ten koleś, który bywa na tolkienowskich konwentach, jeździ paskudnym Subaru Imprezą i wywija mieczem na firmowym parkingu. Dziś z dystansu dogląda Encyklopedię Gier i Serwis Informacyjny.

więcej