Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 15 listopada 2015, 12:48

Koniec zbiórki na Friday the 13th: The Game na Kickstarterze; zobacz pierwszy fragment rozgrywki

Sukcesem zakończyła się kampania gry Friday the 13th w serwisie Kickstarter - twórcom udało się zebrać ponad 823 tysiące dolarów. Aby uczcić tę okazję, deweloperzy zaprezentowali pierwszy fragment rozgrywki, pochodzący z wersji pre-alfa.

W październiku przyszłego roku fani slasherów ponownie wybiorą się nad Crystal Lake. - Koniec zbiórki na Friday the 13th na Kickstarterze; zobacz pierwszy fragment rozgrywki - wiadomość - 2015-11-15
W październiku przyszłego roku fani slasherów ponownie wybiorą się nad Crystal Lake.

Piątek 13-ego nie przyniósł pecha zespołowi Gun Media, twórcom gry Friday the 13th. Studio zakończyło swoją kampanię na Kickstarterze sukcesem, zdobywając 823 tysiące dolarów (podstawowym celem było 700 tysięcy) od 12 tysięcy osób, które zechciały wesprzeć projekt. Dodatkowe fundusze oznaczają, że w produkcji pojawią się trzy dodatkowe ataki dla Jasona – zmiażdżenie głowy, wyrwanie serca oraz zabójstwo przy użyciu lustra. Żeby uczcić udaną zbiórkę, Gun Media postanowiło też zaprezentować fragment rozgrywki, który możecie zobaczyć poniżej. Na razie może i nie robi on dużego wrażenia, ale pamiętajmy, że to nadal faza pre-alfa.

Friday the 13th, tytuł oparty na serii filmowych slasherów Piątek trzynastego, będzie asymetryczną grą sieciową, w której siedmiu graczy wciela się w nastolatków obozujących nad niesławnym Crystal Lake, jeden zaś w Jasona Voorheesa. Celem tego ostatniego będzie oczywiście zamordowanie każdego na mapie, reszta zaś spróbuje przed nim uciec lub – przy odpowiedniej współpracy – nawet wyeliminować. Gra została wsparta przez twórcę marki, Seana Cunninghama. Kto wie – może tym razem kultowy już cykl doczeka się wreszcie godnego przedstawiciela w interaktywnej rozrywce, bowiem poprzednie próby przeniesienia Jasona na konsole i komputery w latach 80. pozostawiały wiele do życzenia. Friday the 13th trafi na PC, PlayStation 4 oraz Xboksa One w październiku przyszłego roku.

  1. Oficjalna strona internetowa gry Friday the 13th
  2. Friday the 13th w serwisie Kickstarter
GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.